banner2

BURSASPOR'UN GELECEĞİ İÇİN

Genel Kurul sandığı, çeyiz sandığı değildir!

Bu hafta sonu Bursaspor tarihinin en önemli seçimli Genel Kurullarından birisini gerçekleştireceğiz. Son iki sezonu felaket olmak üzere yaklaşık altı yıldır kötü yönetilen Bursaspor karaya vurmak üzeredir.

Baronların ezberini bozup şampiyon olduktan sonra lanetli çetenin Büyük Başkan ve Kulübe düzenlediği operasyon bile bizi bu kadar yormamıştı.

Başkan rahmetli olduktan sonra her gelen en iyi benim diyerek geldi ve beceremedi ama Ali Ay gibisini Bursaspor tarihi görmedi.

Kimisi almasını bilemedi.

Kimisi satmasını bilemedi.

Kimisi iyi sattı kötü aldı.

Ali Ay alırken de satarken de bilemedi.

Göreve gelirken, eski yönetimi suçladı, devri sabık ilan etti ve ibra ettirmedi.

Ve kendisi;

Borçları indireceğim.

Ödemeler dengesini kuracağım.

Kulübü banka faizlerinden kurtaracağım.

İlk yıl ilk beşi hedefleyen takım kuracağım.

İkinci yıl şampiyonluk hedefimiz olacak.

Kimse Bursaspor’dan büyük değildir.

Dertsiz bir kulüp yaratacağım.

Yıldız transferler yapacağım.

Diye Kongre huzurunda namus sözü verdi ve kazandı.

Unuttuklarım da vardır ama yukarıda yazdığım verdiği sözlerin tek bir tanesini bile tutmadan başka takımların inayetiyle düşmediğimiz felaket iki sezon yaşattı.

Ali Ay’ın verdiği bonservis bedelleri, sözleşmeleri bunlar için aldığı ve çarçur ettiği kredilerin vebali üzerindedir.

Bu süreçte tek kazanan o oldu!

Parlak Ayı ile marifetiyle Türk lirası olarak verdiği borçları dövize çevirerek servet kazandı. Bu kazancının yanına arazi kıyağını da eklemeden olmaz.

Bölükbaşı, personel maaşlarını ne zaman ödüyor diye sormuştu. Bazen ay sonunu buluyor ama ay bitmeden ödeniyor cevabını aldığında, her ayın 5 ine kadar personeline para ödemeyen adam değildir demişti.

Şimdi böyle deyip asgari ücretli çocuklara 3 aylık geriden maaş ödeyen kişiye ne denir adını siz koyun.

Para için ağlanmaya o kadar alıştı ki, hakkıyla nasıl para kazanılacağını bile unuttu. Son maçta bile küme düşen takıma yenilerek onu giderayak 670 bin dolar hediye ile uğurladık.

Ali Ay’ın yönetiminden asillerin tamamına yakını istifa etti dokuzuncu yedek bile şeref tribünü gördü. Şimdi adayım diyor ama eskilerden iki kişi dışında kimse olmadığı gibi, takımı, parayı, kasayı emanet ettiği adamı yedek listede yer alıyor.

Bursaspor Kongre Üyeleri kimi seçerse seçsin ama sözünde duran Başkan seçsin. O seçim sandığına giderken kırk kere düşünsün. Bölünmenin Ali Ay’a yaratacağını bilsin.

Köprüden önce son çıkışta dikkati olalım.

Eğer kongre çemkirdiği Divan Üyeleri ile, küfürler edip üzerine yürüdüğü taraftarı ile devam derse, herkes vebalini üzerine alsın öyle gitsin!

YORUM EKLE