banner2

Bursaspor yarınlar için umutlandırıyor ama…

Trabzonspor kadrosuna bakınca, deplasmandan bir puanla dönmenin büyük başarı olacağına inanıyordum ama maçtan sonra neden üçlük atamadık diye üzüldüm.

Trabzonspor maça hızlı başladı ve erken bulmak için sağdan soldan üzerimize gelmek istedi ama orta sahadaki direncimiz rakibin gol yollarına girmesine izin vermedi.

Diyorduk ki; 25'de Sosa’ ya pas verir gibi kaptırdığımız topu Burak ile ver kaç yaparak pasını savunmanın arkasına hareketlenen Rodallega'ya aktarması sonucunda 1-0 geriye düştük.

Golden sonra Trabzonspor’un farkı artırma çabalarına karşı direnerek kalemizi gole kapattık ama doğrusu ilk devre boyunca hücumda etkili olamadık.

İkinci yarıda da 60’a kadar Trabzon ataklarına direnmekle geçti ama Bursaspor direndikçe Trabzonspor’un kimyası bozulmaya başladı.

70’e kadar çok da kaliteli gitmeyen ama hızlı oynanan oyunda kim pes edecek derken, Bursaspor sezonun en etkili yirmi dakikasını oynamaya başladı.

O kadar ki; Ünal Hoca skoru koruyabilmek için takımının ısıran sivri dişleri olan Burak ve Rodellaga’yı kenara almak zorunda kaldı.

Artık gol sesi dışında her türlü pozisyon oluyor ve Trabzonspor topun onları fazla sevmesi nedeniyle gol yemiyordu.

Sağlı sollu ataklarla Trabzonspor’u kendi alanına hapsetmiş golü bekliyorduk.

Ve nihayet 83’ de Ertuğrul vurdu, Onur çeldi ama kale alanı Bursasporludan geçilmiyordu. Topu önünde bulan Lima vurdu ve defansa çarpan top oldu ama çarpmasaydı da goldü.

Aslında Bursaspor’da işler çok da iyi gitmiyor.

Ödeme sorunları, ihtarnamelere muhatap olmalar ve ortada dolaşan iddialar sıkıntı veriyor.

Puan olarak da çok iyi değiliz. 11 nci haftada 13 puan iyi bir değil. Son hafta Trabzonspor’u yenerek kümede kaldığımız sezon 11.nci haftada 21 puanımız vardı.

  1. sahada iyi top oynamamız, direncimiz ve fiziki yeterliliğimiz gelecek için beni umutlandırıyor.

Bu başarıyı taçlandırmak için Antalyaspor’a evinde yenilen Kasımpaşa’yı evimizde yenmek zorundayız. Yoksa umutlarımıza kar yağar.

Bursaspor sahada iyi yolda ama unutmayalım ki; herkesin herkesi yenebileceği bir sezon yaşıyoruz. Puan olarak da hedef koyup tutturmak zorundayız. An itibariyle de düştü koptu diyeceğimiz bir takım olmadığı için ilk sekiz dışında herkes ateş hattındadır.

Geleceğe umutla bakarken, iyi oyunun meyvelerini toplayalım.

YORUM EKLE