banner2

Cargill’e 'Çüşş' demek!

Bizi milli şekerden koparıp Cargill’ in acı şekerine mahkûm edenler ahlaksızlarla 20 yıldır devam eden mücadeleye ve AİHM kararlarına uyarak nokta koyarak ABD emperyalizmine ve Trump’a ‘Go Home’ demektir Milli Duruş!

Dünya’nın en güzel, en değerli, en tarihi göllerinden birisi olan İznik Gölünü fosseptik olarak kullanan ABD & İsrail sermayesinin vahşi şirketi Cargill, lokasyon olarak İznik gölünün kıyısını belirlediğinde kimleri satın aldığı, kimlere paralar saçtığı, kimleri kullandığı, satın aldıklarının üzerindeki ciddi FETÖ izlerini bulmak bir tık ötenizdedir.

Buna yalana ve talana karşı çıkan Bilim insanları, Akademik odalar ve Çevreciler yatırım düşmanı ‘gomonist’ olarak ilan edildikleri de ayrı bir hazin öyküdür.

Cargill mısırdan nişasta bazlı şeker üreten bir şirkettir. Nişasta bazlı şeker ise tıp dünyasında insan sağlığının en büyük düşmanı olarak ilan edilmesine rağmen ucuz olması nedeniyle bizim gibi gelişmekte olan ama bir türlü üçüncü dünya ülkeleri mantığı eşiğinden atlayamadığı için gelişmeyen ülkelerde özellikle çikolata şekerleme ve tatlı üretiminde kullanılır.

İşte bu sağlık düşmanı ürünün üretim merkezi olarak maalesef bütün direnmelere rağmen İznik seçilmiştir.

Cargill'i  Bursa'ya sokan hainler, gemi azıya alarak bugün Karabük'te insanları ve doğayı zehirleyen Marzinc 'i de FETÖ yanlısı bir yayıncıyı kullanarak kamuoyu yaratıp Bursa'yı zehirleyemeye kalktılar. Allahtan rüşvet dahil herşeye rağmen  akıl kazandı.

Cargill’in sağlığa ihaneti sadece nişasta bazlı şeker üretiminden ibaret değildir. Hammadde olarak kullandığı mısırın atıkları ise mayi olarak İznik Gölüne pompalanıp gölün nefes alması imkansız hale getirilince gölün içindeki mikro organizmaların yok olmasına ve de balıkların ölümüne sebep olmaktadırlar.

Bu gerçeği vurgulayan ve direnen çevrecilere romantik serseriler diyen para düşkünü ve ahlak yoksunu siyasetçiler halen hayattadırlar.

Bugün bile sosyal ihanet olarak, yarattığı sağlık sorunları nedeniyle ürünlerde nişasta bazlı şeker kotasının düşürülmesi sebebiyle üretim düşüşünü sebep gösterip işten çıkarılıp açlığa mahkum edilen işçilerin mücadelesi Cargill kapısında sürmektedir.

ABD bize dolarıyla ders vermeye kalkıyorsa, bütün insani, sosyal ve çevreci referansları kötü olan Cargill’e çüşş demek milli bir vazifedir.

Var mısınız?

Yoksa kimse çakma dolar yakarak, içi boş IPONE’ları camdan atarak, son model İPONE lerinden görüntülü mesaj gönderip, kahrol ABD deyip şehrin merkezinde 4x4 kullanarak kimse fasulyeden kahramanlık yapmasın!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferda ŞEN
Ferda ŞEN - 3 yıl Önce

Harika yorum. Maalesef halkın uzmanların sesine kulaklarını tıklayıp bunları başımıza bela edenler ahlaksızlığı yüzsüzlükle sıvıyorlar ve buna da milliyetçilik diyorlar. Direnenler vatan haini . Zavallı ülkem kimlerin elinde oyuncak oldu.

Celalettin Güler
Celalettin Güler - 3 yıl Önce

Yüreğine sağlık .Yurseverlik: Anti Emperyalist ve Kamusal Alana sahip çıkmanın önkoşullarındandır. Gündelik çıkarlar için ABD ye konuşup , yarın Agbabaların hizmetinde olanlar Elimize ,eteğimize dolanmasınlar.(Alnı Yıldızlı Baş Secdeye Varmaz. Emekli:Emekçi Kardeşiniz . Saygılar.