banner2

Deniz bitmedi, sen yüzme bilmiyorsun Ali Kardeşim!

Bursa’yı ve Bursaspor’u iki medya ve üç buçuk patrondan ibaret sayarak görev yapmaya kalktın. Aslında stratejin kendine göre doğru çıktı ve seçimi kazandın. Allah’ın sopası yok ve seni fena halde uyardı ilk senende direkten döndün. ‘Ders al ey kulum!’ dedi almadın.

İkinci sezon kopya gibi kağıdı gibi aynı şeyleri yaptın, yaşadın ama para yine dik geldi ve biz iyi olduğumuz için değil, diğer takımlar bizden kötü olduğu için lige tutunabildik.

Bu sezonunda zaten kötü olan Yönetim Kurulunun neredeyse tamamı istifa etti ve yedeklerle yürüdün. Bu da yetmez gibi muhasebecini Futbol Şube Sorumlusu yaparak, herkesi taca atarak tek adamlığa soyundun.

İşler iyi gitseydi elbette kahraman olacaktınız ama işlerin iyi gitmemesi için onlarca nedenin vardı hiçbirini göremedin.

Senden önceki yönetimi sana satan adamlarla devam etmek için tek gerçekçi bir neden vardı. O da sana yukarının aşağılarından talimat verilmiş olmasıydı sende talimata uyup devam ettin. O adamlar sana kul hakkı yemeyi bile öğrettiler. Aynı kadronun şu anda senin satış işlemlerini itina ile yaptığını ben biliyorum sen hala anlamadın.

Seçimlere gidildi aday çıkarsa ben ayrılırım derken bile samimi değildin, aday çıkmayacağını sanıyordun. Birinin Truva Atı olduğuna inandığım üç aday çıkınca ben de adayım dedin ve seçime girdin.

Takımın mali durumunu en iyi bilen aday olarak seçime girdin. Konuşmanda yeni dönemde sıfır hata ile başarılı bir sezon geçireceğine söz verdin. 1060 kişinin büyük kısmının talimatla oy verdiğine inandığım halde sandıktan çıkana saygımızdan başarılar diledik.

Senin art niyetli olduğuna kesinlikle inanmıyorum ama çok başarısız, basiretsiz ve ortak akla inanmayan bir başkan profili çizdiğini eminim sen de kabul ediyorsundur.

Allah aşkına söyle!

Çevrende seni uyaran, eleştiren bir tek adamın var mı? Hepsi yancılık yaparak koltuklarda oturmuyorlar mı? Hatta seni yanlışa sürüklemiyorlar mı?

Daha üç gün önce sana pembe boyalarla tablo yaptıranlar kimdi? Hani yolun sonu görünmüştü? Sana bir tek proje sunup hayat geçirdiler mi?

Bugün bile samimi olsan, etrafını temizlesen, tartışmalara son versen ve hatta seçimde rakibin olan adaylarla istişare yapıp desteklerini alsan kamuoyunu yanında bulur ve kaza yapmadan, bina çökmeden deniz bitmeden yola devam edersin.

En basitinden Lemi Keskin diye bir aday vardı. Bu adam bir kaynak bulduğunu iddia ederek seçimlere girdi. Lemi Keskin’in mali kaynağının gerçek mi et mi balık mı tavuk mu olduğunu bilmem ama kendisinin marazi derecede Bursasporlu olduğunu biliyorum. Eğer var dediği kaynağı çakma ise deşifre ederdim. Doğru ise onu davet eder kaynak için destek isterim ve bir onunla bir plan yapar ileriye yürürüm.

Nefes aldıkça hayat devam eder, şu anda başına gelen her şey bildiğin şeylerdi. Yani bir sürpriz yaşamıyorsun. Hemen baltalarını toprağa göm ve birlikte yaşamanın gereğini yap!

Deniz bitti demişsin…

Denizler kurumaz Ali Kardeşim!

Deniz biterse yaşam biter. Deniz insanı yutmaz, yüzmeyi bilmemek insanları boğar.

Senin yüzme bilmemen denizin suçu değil ki!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

Osman bey,
Adam " Deniz bitti." Diyorsa, " Deniz bitmez.." deme..
Bırak deniz bitti diye yürüsün ve boğuldum.

CELAL gul
CELAL gul - 3 yıl Önce

Bravo.