banner2

Dikkat! Bursaspor bitiriliyor!

Biz şampiyon takımı tutmadık, tuttuğumuz armayı şampiyon yaptık’ dedikten sonra on yıl bile geçmeden Bursaspor’un üzerine kabus gibi çöken yönetimler, şampiyon sevdamız ile yaptığımız kulübümüzü ateşin karşısındaki kar gibi erittiler.

Hele o kötü yılların son ikisinde küme düşme mücadelesi veren takım olarak anılmak davaya Başkan ve Yönetim ihaneti damgasını vurmuştur.

Kasanız sağlam olsa da sportif başarısızlık yönetimleri zora sokar ve istifaları istenir. O zaman Başkan da ortaya çıkar transfer yaptım, hocanın dediklerini aldım, sahaya çıkıp ben mi oynayacağım deyip gaz almayı dener.

Bursaspor an itibariye kasası boş, kadrosu kiralıklarla dolu, borçları dağ gibi büyük, vadesi geçmiş borçları ondan da büyük, personel maaşları bile ödeyemeyecek kadar aciz bir Başkan bir Yönetimin elindedir.

Gelirken borçları altı ayda indireceğiz, iki senede bitireceğiz. Her yıl ilk beşe oynayacağız deyip takımı eritip bitiren bir adam, yüzü kızarmadan ‘Şampiyon takımlar içerisinde borcu en az olan takım biziz’ diyebiliyor.

Kıyas bir değer ölçüsüdür. Senin yandık bittik kavrulduk dediğin borç miktarını bir saatte Yönetim Kurulundan toplayan bir takım ile kendini kıyaslamak algı tecavüzcülüğüdür.

Bütün bunları yok hükmünde kabul ediyorum ve yalanlarla dolu sanki lanetli son üç yılın puan cetveli sonuçlarını bile görmezden geliyorum.

Amaaaaaaa!

Son Divan Kurulunda güncel üye sayısı ve sonuçları bu kulübe şer güçlerin elinde taammüden küçültülme operasyonu çekildiğinin göstergesidir.

Şu rakamlara bir bakalım!

  1. 5685 kayıtlı üyemizin olduğu Bursaspor’da an itibariye 820 üye askıda olup, üç gün içerisinde son iki yıllık aidatlarını ödemedikleri takdirde üyelikleri düşürülecektir.
  2. 2400 üyemiz 2018 aidatlarını ödememişlerdir. Onlarda üç gün içerisinde yıllık aidatlarını ödemezlerse üyelikleri askıya alınacak ve 2019 yılında üyelikleri düşürülecektir.
  3. Bu zaman zarfında ise yeni üye başvurusu iki eksikle sadece 231 kişi olarak üyeliğe kabul edilmiştir.

Basit bir hesapla bir takımın geleceğini belirleyen, başkan ve yönetimini seçenler hızla azalırken, artan üye kaydı silineceklerin yüzde 10 u bile değildir. Yani kulüp birkaç kişinin elinde kalacak küçülerek yok edilecektir.

Üyelikleri düşürülecekler arasında iki kesim olduğunu düşünüyorum.

Birincisi Bursaspor’u seven ama tribün lobisinin zihniyetinden bıkan ve camiadan uzak durmaya karar veren iş insanları…

İkincisi blok oy denilen para karşılığı üye olan emir kullarıdır.

Bunu anlamak için alınan sportif sonuçları ne olursa olsun, küme düştüğümüz yıl dahil şampiyon olduğumuz sezona kadar Başkan ve Yönetim Kurulu kalitesine bir de bunlara bakmanız yeterlidir.

Bursaspor adeta itina ile ortak değerlerin beslediği camia kimliğinden uzaklaştırılıp, içine siyaset bulaştırılan grup haline getirilmektedir.

Divan Kurulunda saatlerde tartışması yapılması gereken bu halin bir istatistik bilgi gibi açıklanması ayıptır ve yazıktır.

Divana seçilenler ve üyeler divanda yatmaya gelmediklerini bilmeleri gerekir.

Ben kendi payıma 2018 aidatımı ödedim ve ödemeyen sayısı 2400-1 olmuştur. Emekli maaşımdan ödediğim bu parayı Del Walle, Josue John ve Mousa Sov gibi adamlara yedirmeyip güzel ve hayırlı işlerde kullanınız.

YORUM EKLE