banner2

Dileyelim ki; Ali Ay ‘istikrarsızlığı’ devam etsin!

Bursaspor’un 19 Ocak 2016 yılında yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda aday olan Ali Ay 1691 oyla ilk kez başkan seçilmişti.

O gün kürsüden yaptığı konuşmada Bursaspor’un sezon sonu ilk beşten aşağı derecesinin başarısızlık olduğunun altını çizmiş ve Avrupa hedefleyen bir kulüp için kollarını sıvadıklarını ifade etmiştir.(Bknz. Gazete arşivleri ve resmi site)

Bursaspor son iki sezonu küme düşmenin eşiğinde bitirmiştir.

Aynı Ali Ay kulübün mali tablolarının kötü olduğunu ama gerekeni yaparak üç beş ayda bilemedin bir yılda bütçeyi borç ödeme kabiliyeti olacak hale getireceğini ve borçları azaltacak hatta borçsuz bir yaratacakları sözünü vermiştir. Personel maaşlarını en geç 5 ine kadar ödemeyen adam değildir demiştir. Kasanın anahtarlarını biraderine ve şirket muhasebecisine teslim ederek operasyona başlamıştır.

Borç üç kat artmış, elimizde para edecek futbolcu kalmamış ve personel maaşları üç ay geriden ödenmeye başlanmıştır.

Birinci sezon içinde her şeyi biliyoruz diyerek sezon sonunda ligde zor tutununca, eskilere vurarak bende dersimi aldım bu sezon uçacağız diye yeni sezona başlamıştır ama hiçbir dönemini başladığı Yönetim Kurulu ile bitirememiş ve yedeğin son sırasını bile kullanmıştır.

Geçen yıl yine diplerde süründük ve bizi ligde bırakan kendi başarımız değil rakiplerimiz oldu. Bu arada Yeşil Bursa küme düşürülmüş ve pilot takım projesi çöp olmuştu.

Bu sezon başarısızlıklarını kabul ederek Genel Kurulda aday değilim demiş ve son anda adaylığını ilan etmiş ve biri fake 3 aday ile birlikte yarışmış ve 1060 kişinin oyu ile başkan olmuştur.

Kürsüden yine derslerini aldıklarını yeni yönetim kurulu ile Bursaspor’u layık olduğu yere getirecekleri sözünü vererek BŞB den arsaları almıştır.

Bugün 25 maçta sadece 5 galibiyet alan bir takımın başkanı olarak verdiği sözlerden utanacağına sanal düşman yaratarak Bursaspor’u onların eline bırakmayacağını eline tutuşturulan kağıttan okumuştur.

Bu adamın üç yılda söylediği tek doğru yok ama hala yerinde durduğunu sanıyor. Oysa o gitti kendisinin bile haberi yok.

Sonuç:

Ali Ay’ın başkanlık yaptığı üç sezonu uluslararası bağımsız bir denetleme kuruluna incelettirsek elimize ‘ Bursaspor’u küme düşürmek için ve mali olarak batırmak için göreve geldiği’ şeklinde bir rapor verirse şaşırmayın.

Ama Ali Ay demek istikrarsızlık demek olduğundan dileyelim ki; bu senede başaramasın, ligde kalalım ve Mayıs ayında onu sırtımızdan atalım.

YORUM EKLE