banner2

Milli Eğitim’de ‘ilk kez’ güzel şeyler mi olacak?

Bakan Selçuk’un düsturu ‘Öğretmenliğin birine bir şey öğretmek zannediliyor. Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir. Öğretmen kendi olgunlaşırsa çocuğa bir faydası olur

Milli Eğitim’de ‘ilk kez’ güzel şeyler mi olacak?

Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk, Cumhuriyet Tarihindeki bütün bakanlar gibi orta öğretim lise sistemini eleştirerek “Böyle sistem olmaz” dedi. Bakan Selçuk, sistemdeki sorunun giderilmesi ve sil baştan düzenlenmesi için çalışmalara başladı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk, öncelikle liseye geçiş yaşanan sorunları sonlandırmak ve yerleştirmeler sonucu öğrencilerin açıkta kalarak mağdur olmaması için komisyon kurdu. Gelecek sistemde de köklü değişiklikler için daha sonra kapsamlı bir çalışma için düğmeye basılacağı öğrenildi.

Eğitimde liyakat, kariyer ve adalet anlayışı içinde çalışacağını belirten Bakan Selçuk, bu sene liseye giriş sisteminde yaşanan sıkıntıların faturasının kendisine kesilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Kendisine gönderilen kutlama çiçeklerinin Ankara’daki okulların öğretmelerine gönderen Bakan Selçuk’un Milli Eğitim sisteminde yapılacak olan köklü değişikliklerdeki en önemli desteği öğretmenlerden beklediği mesajı dikkat çekti.

Bakan Selçuk’un ‘Öğretmenliğin birine bir şey öğretmek zannediliyor. Öğretmenlik bir insanın kendi öğrenme yolculuğudur, kendi olgunlaşma serüvenidir. Öğretmen kendi olgunlaşırsa çocuğa bir faydası olur.’ diyerek eğitimde yeni bir bakış açısı içinde olduğu vurgusu umut verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER