banner2

Fareli Köyün Kavalcıları! Alt yapılarınız Ne Alemde?

Eskiler ne de güzel söylemiş ‘Gün gelir takke düşer kel görünür ‘ diye…

O zamanlar her gün bir aksilik bir abesle iştigal olmadığı için sonuç olarak edep, haya yerinde olduğundan kırk yılda bir olan yanlışa moda deyimle ‘Hashtag’ olarak takke vurgusu yapılmıştır.

Günümüzde yıllık vukuatsız günleri saysak 365 de 5 i bulur mu bilmem ama trafik, zam, işsizlik, yolsuzluk, yoksulluk, nitelikli dolandırıcılık, keriz silkeleme, altyapı, yeni derdimiz Suriyeliler ve sonuçlarıyla ilgili her gün büyük travmalar yaşıyoruz.

O kadar alıştık ki; ne olursa olsun vaka-i adiye den saymaya başladık.

Bir garson kılıklı çocuk köylüyü 10 milyon dolardan fazla dolandırıyor toplum olarak kılımız kıpırdamıyor.

Fetullah Soytarısının Ağababaları, bir yandan ortalıkta gerdan kırıp yancılığa soyunurken, öte yandan krize ellerini ovuşturup kalkışmak için zamanını kolluyor ama tepedekiler uyuyor.

Trafik kazaları özellikle son aylarda kitle imha araçlarına dönüştü, önlem alıp dur diyen yok. Trafik denetimi evrak kontrolünden ibaret sayılıyor.

İnsanlar birbirine düşman gibi bakıyor, selam sabah kesildi. Suratlar asık, mutsuzluk diz boyu ama yukarıya projektör sıkıp gözler kör ediliyor ve her şey yolunda gösteriliyor.

Bu ülkenin iyi kötü bir Anayasası var ama misafir dediğimiz sığınmacı Suriyelilere çalışmıyor ve onları bağlamıyor.

Eğitimde Türkçe ve Fen Bilimlerinin önemine vurgu yapmayanı görmedim ama uygulayana rastlamadığım halde ve Anayasa’da parasız eğitim hakkı olan orta öğretimde özel özel ve usul usul soyuluyoruz ama velilerden çıt çıkmıyor.

Ekonomi gerçekten dar boğaza girdi ve dürüst sanayici ve esnaf hem kendi hem de ülkesi adına kaygılanıyor ama sesini çıkaramıyor.

Belediye hizmetleri Turistik Gezi ve Miadı dolmuş Sanatçımsı tipleri bedeli mukabili şenliklere getirip bir saatlik konsere, belediyenin bir yıllık kırtasiye ve çay kahve giderini ödemekle sınırlı oluyor. Yani ne kadar konser o kadar raiting belediyeciliği yapılıyor.

Bugün Marmara yağışlı geçiyor ve kenar mahalle ve varoşlar değil, planlı programlı ve altyapılı, geçitler, yollar, Organize Sanayi Bölgeleri sular altında kalıyor ve (haşa) konu ALLAH ‘a bağlanıp kapatılıyor.

Mart’ta seçim var ya!

İstikrar için iktidar devam etmeli sözleri kadar…

Muhalefetin biz gelir düzeltiriz iddialarının hepsinin içi boştur.

İktidar ülkeye yaşattıklarını farkında bile değil ve ülke refah içinde yüzüyor sanrısında uyuyorken, muhalefet çare benim diyeceğine evinin boya badana işleriyle zaman geçiriyor.

Ey Millet! Tek çare kendinizdedir!

Önünüzde altı ay var ve kaderiniz kendi elinizdedir.

Ya Fareli Köyün Kavalcısının peşine takılacaksınız

Ya da kendi kaderinizi çizeceksiniz

YORUM EKLE