banner2

Futbol Alimi ‘Ali Ay’ diyor ki!

Futbol ve spor hayatı Bursaspor’da Başarısız Yönetici ve Kifayetsiz Başkan olmaktan ibaret olan Ali Bey, bu CV sine Türk Futbolunun kurtuluş reçetesini açıklayarak büyük hizmette bulunmuştur.

Ali Ay şöyle buyuruyor…

“Kulüpler Birliği'nde yabancı sayısının düşmesi taraftarı olduğunu söyledim. Kulüplerin kurtuluşu, altyapı ile olur. Bana 'herkesin altyapısı var ama futbolcu çıkmıyor' dediler. Biz işin kolayına kaçıyoruz. Yurt dışında büyük paralar harcanıyor.

Ben yabancı sayısının düşmesi taraftarıyım. Ben olsam federasyonun yerinde her hafta ilk 11'de altyapıdan 2 tane oyuncu oynatma zorunluluğu getirirdim. Benim fikrim bu.

Beş yıl yabancısız oynayalım fikrini söyledim. Onlar da marka değerini söylediler. Bunlar çözülecek, ama doğruyu bulmak önemli. Benim fikrim doğru, yabancı sayısının düşmesinden yanadır”

Ali Bey sana kimse altyapı oynatma demiyor.

Yabancı futbolcu transfer etmeye mecbursun da demiyor.

Yasakla masakla bu işler olmaz ve bu işler boya badana işlerine benzemez.

Maçan sıkıyorsa U/ 21 den beş futbolcuyu takıma koyar yürürsün.

Haa olmaz dersen korkarsan o zaman en kötü yabancının senin en iyi yetiştirdiğinden iyi olduğu sonucu ortaya çıkar.

Sen ve adamların futbolcu diye dışarılardan çöp toplayıp getirmezse sorun çözülür.

Katibini soyadında parlak bir ay var diye tek yetkili futbol şube sorumlusu yapmış bir adam futbol raconu kesiyor aklım almıyor.

Eyyy 1060! Kimi başkan seçtiğinizi görün!

Bu yabancı furyasında bile tribünler bomboş ve hasılat yokken, sen bir de mahalli lig ayarında düş bakalım Yayıncı Kuruluş sana para verecek mi?

Profesyonel Dünyada acından ölürsün bir tas çorba içirmezler. Sen bu işleri bilirsin!

Bu sefer bozuk saat gibi de olsa bir tek doğru laf etmiş, o da bütün kulüplerin batakta olduğu konusunda kendisiyle hemfikirim.

Bursa altyapısının sportif sıkıntısı yoktur. Bursa altyapısının doğru sporcu ahlakı ve kültür sıkıntısı vardır. Altınordu’dan iyi olduğumuzu her zaman ve her yerde söyledim hatta onlara bile söyledim ama (Nehir Çetintaş) ama onlar biz önce iyi yurttaş, kültürlü sporcu sonra futbolcu yetiştiriyoruz dediler.

Ama bizde bu farkı algılayabilecek başkan olmadığı için yabancı yasağı olsun deyip geçeriz.

Dövizin ülkemizde kalması için yancı laflar eden Ali Bey çöp getirmek için milyon Euro saçtığı, çöpleri geri göndermek için de üstüne kaç lira ödediği Divan Toplantısında ortaya çıkacaktır.

YORUM EKLE