banner2

ABD ile toka edilmez!

Her yeme atlayan balık gibi olmayalım. ABD'nin kimlerin yanında olduğunu iyi düşünelim.

ABD ile toka edilmez!

ABD’nin sözde insan avı başlatarak PKK Terör Örgütünün tepesinde oturan üç kelle için 12 milyon dolar ödül koymasını hayra yoranlar varsa sırtları açık kalmıştır, arkalarına kalın bir şey alsınlar.

ABD ile toka ettikten sonra parmaklarını sayacaksın. Yoksa anında birini götürürler ruhun bile duymaz.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin PKK terör örgütünün yöneticilerinin başına koyduğu para ödülüyle ilgili olarak "Müttefiklerimizin bu adımını olumlu bulmakla beraber çok geç kaldığının altını çiziyorum" deyince…

Acı acı güldüm.

Diplomasiyi monşerlik olarak görmenin hazin sonuçlarını yaşıyoruz.

Bizim parmakların tamamı gitmiş haberimiz olmamış.

Strateji Uzmanı değilim.

Kurmay okulunda okumadım.

Televizyonlarda gerdan kıran Terör Uzmanı değilim.

Askeri bilgim doldur boşalt emniyete al kıvamında…

Ama aklım bana diyor ki; ABD bu kararla eşzamanlı olarak PYD ile birlikte devriye voltası atıyorsa, bu zokayı yutmayalım.

ABD’nin ali menfaatleri için insan hayatının önemi yoktur. Kendi kulelerini bile havaya uçuranlar üç teröristi teslim ediverirler. Nasıl olsa assan asılmaz satsan satılmaz İmralı örneği var.

Sizin derdiniz PKK ise istese beş dakikada bulabileceği üç terörist için bakın kovboylar gibi WANTED kararı çıkardım deyip yemi uzatıyor.

Bu yemi yuttuğumuzda PYD nin yasal müttefikleri olduğunu söyleyerek, Suriye’nin kuzeyinde PYD görünümlü PKK nın yerleşmesine izin verecektir. Bizim hayır dememiz, kırmızı çizgi çizmemiz sonucu değiştirmeyecektir.

Biz ABD’nin hele hele Trump’ın elini sıkarken dikkat edelim. Bizi kendine doğru değil bataklığa doğru çekme ihtimalini düşünelim.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER