banner2

Bursa Terminalinde ÇETE mi var?

Bursa'nın gündemine oturması gereken, kurum ve kişisel bütün dinamiklerin tepki vermesi gereken bu haydutluğu kimseciklerin bilmemesi çok anlamlı yazıktır!

Bursa Terminalinde ÇETE mi var?

Yıllarca Boy-Koop tarafından işletilen ve dünyanın en pahalı ve ulaşılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminallerinden biri olan Bursa Terminali, saat 24:00 den sonra şehir içine taksi dışında bir servisin olmaması, otobüslerin sokulmaması gibi tepkilere yanıt olarak işletmesi Bursa BŞB Şirketlerinden BURULAŞ’ a verilmişti.

BURULAŞ’ ın düzenlemeleri ile sıkıntılar giderilmiş ama bu durum kiralarını ödememeyi adet edinen ve orada hakimiyet kurmaya çalışan bir grubu mutlu etmemişti.

Son dönemde ise siyaset ve cemaat aidiyeti kullanılarak BŞB ye istediklerini yaptıran bu grubun, geçtiğimiz günlerde BURULAŞ otobüs hattının güzergahını su indirme bahanesi ile kapatan grup, duruma tepki gösteren BURULAŞ Otobüs Şoförünü ‘otobüsün içinde’ darp ederek hastanelik edene kadar dövmüşlerdir.

Sosyal Medyada paylaşılan bu olayın yerel gazetelerde yer almaması ise konunun başka bir acı yönüdür.

Olay ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar olayı doğruladı ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Bu sıradan bir olay değildir! Bursa’nın gündemine oturması gereken bu saldırıya Bursa halkı, vekiller ve BŞB tepki göstermezse yakında yeni versiyonlarını izlemek sorunda kalırız.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram Birge
Bayram Birge - 4 yıl Önce

Çok büyük umitlerle gelen sayın Başbakanı göreve davet ediyoruzun.

SIRADAKİ HABER