banner2

Bursa’da Kentsel Dönüşüm, Felakete mi sürükleniyor?

Binaların yıkılması, etrafının sac panolarla kaplanması hatta bazı yerlerde park alanlarının satış ofislerine dönüştürülmesi büyük rahatsızlık yaratırken ve halka mutluluk getirecek Beyaz Atlı Prens diye yutturulan sistemi zehirli elmayı Bursa’ya yediren cadıya dönüştürdü.

Bursa’da Kentsel Dönüşüm, Felakete mi sürükleniyor?

Doğanbey Ucubelerinden ders almayan Bursa halkı, özellikle Nilüfer’de BŞB Belediyesinin 0.5 katsayı artışı ile teşvik ettiği kentsel görünümlü rantsal dönüşüme düşünmeden müteahhitlerin kucağına atlayınca ilk zamanların balayı görüntüleri şiddetli geçimsizliğe dönüşüverdi.

Nilüfer İlçesinde bazı bölgeler deprem sonrası Yalova enkazları görüntülerini aratmıyor. Binaların yıkılması, etrafının sac panolarla kaplanması hatta bazı yerlerde park alanlarının satış ofislerine dönüştürülmesi büyük rahatsızlık yaratırken ve halka mutluluk getirecek Beyaz Atlı Prens diye yutturulan sistemi zehirli elmayı Bursa’ya yediren cadıya dönüştürdü.

250 ye yakın sitenin yıkıldıktan sonra çeşitli nedenlerle inşaatlara başlamamaları ortada ciddi bir sorunun olduğunun göstergesidir.

Görsel facianın yanı sıra ruhsat işlerinde sorunlar çıkması, müteahhitlerin kendi aralarında kuruduğu rant ortaklıklarının bozulması ve satışların beklentilerden uzak kalması nedeniyle sitelerini kendi arzuları ile kendi başlarına yıkan hak sahipleri ile sorunlar mahkeme kapılarına dayanmak üzeredir.

Bu sürecin kat artışı nedeniyle bölgesel nüfus ve trafik yoğunluğu başta olmak üzere hiçbir açıdan Bursa’nın hayrına olmadığını yaşayacaklarımız sonucunda öğreneceğiz ama geri dönüş olamayacağı için kaybeden herkes en çok da Bursa olacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER