banner2

CHP ‘ de sayı saymayı bilen yok mu?

CHP Bursa Milletvekilleri koltuk hesabına girmiş olacak ki; imzada yoklar, hepsi ağzı var dili yok ve ortada bile dolaşmıyorlar...

CHP ‘ de sayı saymayı bilen yok mu?

24 Haziran seçimlerinden önce sonuçları oylar sandıktan çıktığı andan itibaren sıcak sıcak dumanı tüterken ilk biz vereceğiz diye ekranlarda boy gösteren Teğmen bir delikanlı vardı. O rüzgârla TBMM ye bile kapağı attı.

Zaten CHP Mor Çatı gibi oldu. Parti bilinci ve sevgili olanları hariç, ben mağdurum diyen herkese kapı açık ve koltuk hazır oluyor. Bir de inanç uyumu varsa PM üyesi olmak işten bile değil.

40 milyon oy üzerinde yapılan bu iddialı konuşma dakikada tuş olmuş ve her gün ekranlarda arzı endam eden o günden sonra Teğmenimizi TBMM yemin merasimden başka yerde göremedik. Genç yaşta iletişim ve hesap dâhisi algısını yedirip makamına ermiştir.

40 Milyon oyu toparlamak zor iş ama yaklaşık iki bin delegenin oyunun hesabını bizim Apartman Görevlisi Ali bile 20 dakikada çözüp önünüze koymaysa alnını karışlarım. Ali 50 dairenin onlarca siparişi hatasız yerine getirirken aynı anda cebindeki aylık gider makbuzlarını tahsil ederek para üstü veriyor.

Bunu sizin Teğmen yapabilir mi?

Şaka bir yana çok ayıp ediyorsunuz.

Kurultaycılar imzalar tamam diyor ve 630 imzayı törenle yönetime teslim ediyorlar.

Ardından yönetimdeki Erkek, ekranlara çıkıyor sayı veremiyor ama imzalar eksik ve daha da eksilmesini bekliyor diyor.

Kimi salak yerine koyuyorsunuz biliyor musunuz?

Kendinizi!

Bütün bu ebleh işleri yapacaksınız. Sonra halkın karşısına çıkıp bize güvenin iktidar yapın diyeceksiniz.

Olamazsınız.

Bir evrak demetini sayamadığınız gibi imza sayılarının daha da düşmesini bekliyoruz gibi bir demeci kendinize yakıştırıyorsunuz.

Hokus Pokuscu mu oldunuz?

Deniz Baykal en kötüsüydü ama siz ondan da kötüsünüz.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER