banner2

Dikkat kaza geliyor…

Kaza olduktan sonra acılı mesajlar yayınlamak yerine kaza riskini ortadan kaldıralım..

Dikkat kaza geliyor…

Nilüfer Özlüce Uğur Mumcu Bulvarını biliyor musunuz? Metro Yüzüncü yıl durağından itibaren Uludağ Üniversitesi hattı boyunca paralel giden yoldur. Bu yol ilk açıldığında sakin sessiz ve biraz da ıssız olması nedeniyle muhtemelen zamanın UKOME si tarafından sürücü kurslarına şehir içi trafikte eğitim alanı olarak tahsis edilmiştir.

Bizim UKOME uygulama takipsizliği ile ünlü olduğundan, aradan yıllar geçmesine rağmen bu yolda durum nedir, trafik durumu nicedir diye incelemediğinden o yolun çevresini hala dutluk zannetmektedir.

Bugün Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde ve yan sokaklarında yapılan ve hizmet veren okul sayısı belki de Türkiye’nin hiçbir yerinde yoktur. Orası artık cadde değil sanki bir okullar AVM si gibi olmuştur.

Ana Okulundan tutun üniversiteye kadar onlarca okulun mevcut olduğu bu hat üzerinde çeşit olarak iki hastane ve bir de huzurevi mevcuttur.

Öte yandan sürekli artan Sürücü Kurslarının acemi öğrencilerinin kullandığı araçları konvoy düzeni içerisinde caddeyi kaplamaktadırlar.

Tepelerinde sürücü adayı yazan araçlardan sakınıyoruz ama sınavdan çıkan dalgın ve yorgun öğrenciler bir gün kazaya kurban giderse bunun sorumlusu başta öğrencisini koruyamayan çevredeki okullar, ardından UKOME olacaktır.

Bu durumun bir an önce düzeltilip, sürücü eğitim parkuru haline gelen Uğur Mumcu Bulvarını kurtarmak şarttır.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tülay Akın
Tülay Akın - 3 yıl Önce

Çok doğru bir konuya değinmişsiniz. Teşekkürler. Bu çevrede çalışan kişilerin araçların da kazalarada sebebiyet veriliyor. Bu durumda öncelikle çok önemli olan can ve sonrasındaki mal kayıpları olma riski çok yüksek. Acil düzenleme yapılmalı gerektiğini düşünüyorum.

Nevriye cengiz
Nevriye cengiz - 3 yıl Önce

Aynı şeyleri geçen hafta biz düşündük.insAllah bi çözüm ararlarsa bulurlar herhalde.

SIRADAKİ HABER