banner2

Doktorları Namlunun Ucuna Koyanlara Dua!

Allah bir gün sizin doktora ihtiyacınız olduğunda mutlaka gece yarısı olsun ve kapısında özel hastane yazan, otoparkı acil servis, kazan dairesi morg olan bir dükkâna gidin de damar yolu bile açamayan personel, uzman olmayan icapçı nasip etsin. Doktorlar çevik kuvvet değildir!

Doktorları Namlunun Ucuna Koyanlara Dua!

Doktorlara ve sağlık personeline şiddet uygulayan, darp eden ve hatta katleden ülkeler arasında kaçıncıyız bilmiyorum ama kafalarda olduğumuza eminim…

Bu teröre özellikle Devlet Hastanelerinde tanık olmamız asla sürpriz değildir. Devlet Hastanelerinde ve Devlet Hastanesi kapsamına alınmış SGK Kurum Hastaneleri ve Tıp Fakülte Hastanelerinde sağlıklı acil servis ve yoğun bakım üniteleri tıka basa dolu yatak ve altyapı ile tıbbi donatıları bakımından yetersizdir.

Bütün bu imkânsızlıklara rağmen çalışanların insanüstü çabalarını ve fedakârlıklarını görmekten gelmek ayıptır günahtır ve nankörlüktür.

Elbette herkesin hastası kendine özeldir ve tedavisine öncelik bekler ama fiziki koşulların yetersizliğinin günahını sağlık personeline yükleyemezsiniz.

Benim başıma ne gelirse gelsin ilk durağım olan Çekirge Devlet Hastanesi her seferinde acil servis doktorları ve tecrübeli sağlık ekibi ile gerekeni yaptı beni hayata döndürdü. Baş ağrıma, mide bulantıma değil aklıma bile gelmeyen kalp krizimi serumlarla öteledi ve sabahında ameliyata gönderdi.

Acil servis koşulları elbette konforlu, istenen düzeyle değil ve aşırı kalabalık ama personelin off dediğine tanık olmadım. Onların da dileği daha iyi fiziki koşullar ancak düzeltecek onlar değil devlettir.

O kötü koşullara ve kıt gelirlere rağmen meslek ilkelerine tek bir leke sürmeden görev yapan insanlar her türlü takdirin üzerindedir.

Doktorları suçlayanlara naçiz bir tavsiyem var. Kendi hastaları olmadan bir zahmet herhangi bir Devlet Hastanesinin acil servisine gitsinler ve bir köşeden yaşananları izlesinler, hasta yakınlarından bile daha titiz çalıştıklarını ve hastalarına baktıklarını göreceklerdir.

Hasta yakınlarının tek derdi sonucun bir an önce kendilerine iletilmesidir ama bir doktor hasta yakınına bir de zır cahil ise dert anlatmaktansa hastasına bakmayı tercih eder.

Hal böyle iken;

Doktorlara şiddet uygulayanlara ve TBMM den Doktorları, Sağlık Personelini koruyan yasaları çıkarmayan ve hizmet kalitesinin yükselmesi açısından fiziki koşulları düzeltmeyen hatta komisyonda kavga edenlere karşı hep birlikte dua edelim.

Allah, size dert versin ama doktor vermesin.

Allah, sizin evlatlarınızı Devlet Hastanesinde doktor yapsın.

Allah, en yakınlarınızın başına gelen doktoru 2018 sonrası mezunlarından nasip etsin.

Allah bir gün sizin doktora ihtiyacınız olduğunda mutlaka gece yarısı olsun ve kapısında özel hastane yazan, otoparkı acil servis, kazan dairesi morg olan bir dükkâna gidin de damar yolu bile açamayan personel, uzman olmayan icapçı nasip etsin.

Bu dualarımın birisi tutsa bile yasaları gece uyumadan çıkaracağınızdan şüphem yoktur.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 22:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.Öbek
A.Öbek - 3 yıl Önce

Amin diyorum. Özel Hastaneler genellikle daha kaliteli. İstisnalar olabilir. ABD, Almanya,İngiltere gibi ülkelerde 2 ayda uz.dr.a randevu alamazsınız. Bizde dr.lar bedava ücrete çalışıyor. Halk yontulmamış kereste ve haliyle nankör. Kibar vatandaş binde bir ...!!! Devlet otoritesi kaybolmuş. Suçlu hanzolara ağır ceza vermekten aciz. Vekiller cahil ve çoğunlukla zombi... Kanun çıkarmaktan aciz ve kopya kanunlara boyun eğen,onlarla yetinen tembel insanlar.

SIRADAKİ HABER