banner2

Eyyy Mike Pence! Haddini Aşma...

Eyyy Pence! Sizin atalarınız 1500 lü yıllarda Kızılderililere katliam yaparak Amerika topraklarını kirletirken biz Avrupa’nın Ortaçağ karanlığına güneş olduk. Bugün çektiğimiz sıkıntıların ilacı olan laik, demokrat ve hukukun üstünlüğü değerlerimizi yeniden hatırladığımız gün sizin bittiğiniz gündür!

Eyyy  Mike Pence! Haddini Aşma...

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Rahip Andrew Brunson ile ilgili yaptığı konuşmada Türkiye’yi “Rahip bırakılana kadar her türlü yaptırıma hazır olun” diye tehdit etti.

ABD merkezli Fox News kanalına değerlendirmelerde bulunan Pence, Başkan’ın adına Cumhurbaşkanı ve Hükümete bir mesajının olduğunu ifade ederek "Hafta başında söylediğim ve Başkan Donald Trump’ın da açıkça belirttiği gibi, Rahip Andrew Brunson'ın ev hapsine alınması yeterli değil. Amerika Birleşik Devletleri, Rahip Andrew Brunson serbest bırakılana ve ülkesine dönene kadar Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulamaya hazırdır." diyerek siyaset ve nezaket dışı konuşmasının alkışlanması dikkat çekti.

Aklıselim insanların içini burkan ve kimimizin ABD’yi aşağılayarak küfürle tepki gösterdiği, kimimizin ise iç siyaset gözlüğü ile bakıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmek için kullandığı bu görüntülere karşı tek yürek tek bilek olmak zamanı değil midir?

Maalesef son yıllarda yargımız rövanşit bir yapıya büründü. Son beş yılda tutuklayanlar tutuklandı. Tutuklananlar serbest kaldı. Sap ile saman birbirine karıştı. Herkes organize bir şekilde itirafçı olunca ortada suçlu kalmadı. Bu durum güvenlik güçlerine ve yargıya olan güveni azalttı.

Aslında Pence’nin bu hadsizliği bizim yargı sistemimizdeki sıkıntıların dış güçler tarafından nasıl kullanıldığının net göstergesidir.

Eyyy Pence! Sizin atalarınız 1500 lü yıllarda Kızılderililere katliam yaparak Amerika topraklarını kirletirken biz Avrupa’nın Ortaçağ karanlığına güneş olduk.

Bugün çektiğimiz sıkıntıların ilacı olan laik, demokrat ve hukukun üstünlüğü değerlerimizi yeniden hatırladığımız gün sizin bittiğiniz gündür!

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER