banner2

İDO, BUDO’ yu yutacak mı?

Dikkat! Çapan ağzı çıkabilir...

İDO, BUDO’ yu yutacak mı?

Bursa Büyükşehir Belediyesinin BUDO projesi, bir zamanlar kendisini Marmara Denizinin hakimi Kara Korsan zannederek, istediğim saatlerde, istediğim şartlarda ve istediğim fiyatla yolcu taşırım diye yabancıya satılan İDO ya tepki olarak ve Bursa halkını korumak adına hayata geçirilmişti.

İDO gemi öyle azıya almıştı ki; daha fazla para veren sıraya aldırmayıp öne bile geçiyordu.

Doğrusu o zamanlar BUDO projesinin bir blöf olduğunu böyle bir işletmeyi hayata geçirmenin güç olduğunu falan yazmıştım ama BUDO kuruldu ve İDO ‘nun Mudanya- İstanbul hattının ciddi rakibi oldu.

Hatta o mağrur burnundan kıl aldırmayan İDO’yu çüşletti ve fiyatlarını geri çektirdi.

BUDO’ nun bu başarısını ve müşteri tercihlerinin değişmesini kendine yediremeyen İDO, kendi çöplüğü olan İstanbul’da insanların BUDO’ ya ulaşamaması için her türlü haltı işledi. İBB sini arkasına alarak önce iskelesini değiştirdi. Ardından bir daha değiştirdi. Yetmedi bilet büfesinin tepesine isim yazmayı bile yasakladı ama Bursa halkı markasına sahip çıkarak, BUDO nerede BİZ oradayız sloganını alınlarına çaktı.

İDO’ nun Güzelyalı ve Kabataş iskelelerini BUDO’ nun kullanımına izin verdiğini öğrenince içime kurt düştü.

Son zamanlarda benim fitne fesat kalbim İDO nun destek amaçlı olarak BUDO’ya iskelelerini vermesini hayra yormuyor. Son zamana kadar BUDO nun gözünü oymaya kalkan karga nasıl oluyor da peynirini paylaşıyor?

Bu İstanbul’dan Bursa aktarmalı Osmaniye yolcu adayı BURULAŞ Genel Müdürünün giderayak sağladığı bir imkânsa Allah için helâl olsun ve Allah razı olsun.

Yok, giderken amacı tasfiye memuru anlayışı ile BUDO‘ yu yok fiyata ve anlamsız bir şekilde İDO ‘ya peşkeş çekmekse Allah onu ve sebep olanları ne ondursun ne de istedikleri makamlara kondursun.

Dileğim o ki; İkinci ihtimal benim hastalıklı paranoyak duygular içerisinde düşündüğüm komplo teorisi olarak kalır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necla sari
Necla sari - 3 yıl Önce

Budoya bursaliolarak sahip cikmaliyiz

SIRADAKİ HABER