banner2

İletişim ciddi iştir! 38 TL

Kendinizi doğru ifade edemezseniz, kimse sizi anlamaz. Anladığını sananlar da yanlış anlar!

İletişim ciddi iştir! 38 TL

Teleferik A.Ş. nin partnerlerine ve iş ortaklarına yayınladığı dolara endeksli fiyat zammı bilgilendirme sirküleri üzerine sosyal medyada inanılmaz bir tepki oluştu.

Yazının içeriğini okuduğunuzda dolardaki önemli ve hızlı artış nedeniyle fiyatları 1 $ = 6.00 TL’ de sabitleyerek yeni fiyat listesi olarak algılıyorsunuz.

Gerçi metnin sonunda yabancılara fiyat tarifesi başlıklı bir çizelge var ama Türk vatandaşlarının fiyat tarifesi verilmediğinden, genel bir zam algısı yaratıyor.

Biz de başlangıçta konuyu herkes gibi böyle algıladık. Teleferik A.Ş. den Leman Hanım ile görüştük ve yerli tarifeyi sorduk.

Bir yetişkin gidiş dönüş fiyatı 38 TL dediler.

Bursa’da batan şeylerden birinin de Turizm olduğunu bilen olarak fiyatlarda yerli & yabancı ayrımına kesinlikle karşıyız. Bu uygulamanın Uludağ’a yabancı çıkışlarına büyük darbe vurduğu ve yaz işletmelerinin, ATV kiralama istasyonlarının çoğunun kapandığı bilgisine ulaştım.

Sonuç olarak iletişimin ne kadar önemli olduğu ve işletmelerde bu birimde çalışanların yeterli ve zeki olmaları gereği bu küçük eksik bilgilendirme metninde ortaya çıkıyor.

Bu hastalık Bursaspor Basın bildirilerinde de bariz bir şekilde görülmektedir.

Bursa olarak doğru iletişime önem vermezsek kimsenin bizi ciddiye almadığı gibi alanlar da yanlış alır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER