banner2

Küçük Emrah, şimdi tekrar küçüldü...

Sanatçılık salya sümük ağlamak, bağırıp, inleyip türkü çığırmak değil, adam olmaktır.

Küçük Emrah, şimdi tekrar küçüldü...

Küçük Emrah’ı annesinin elinden tutup, Unkapanı İMÇ ye getirdiği ve kasetçinin bu iş yapar dediği bir çocuk olarak tanımıştık. Varoşların küçük çocuğu dönemin küçük şarkıcı modasından en çok nasiplenen ve para kazanan ismi oldu. Ardından sinemada anasına göz koyan adamlara karşı salya sümük ağlayarak bağıra çağıra şarkı söyleyip intikam alan, evinin hamamının namusunu kurtaran isim olarak da para kazandı.

Para ve şöhret kazandı ama asla bir sanatçı değildi.

Yaptığı en iyi şey kazandığı parayı tuttu, har vurup harman savurmadı ve duyumlara göre yüzlerle ifade dilen gayrimenkul sahibi orta yaşlı zengin kır saçlı bir çocuk oldu.

Filmlerde onun ablasına yapılan namusa musallat olmayı, o kendi özel hayatında beceremedi ve Bursalı bir kızdan evlilik dışı çocuğu oldu. Bu iddiaya yıllarca direndi, inkar etti ama DNA testi sonucu pozitif çıkınca medya malzemesi olacak şekilde olayı kullandı.

O zaman da sanatçı değildi.

Allah’ın sopası yok derler ya! Çocuk büyüdü serpildi ve hınk demiş burnundan düşmüş olarak arzı endam etmeye başladı. Bu sefer onu hayatına yakıştırmadı ve yanından uzaklaştırdı.

O zaman da sanatçı değildi!

Bu işler popüler dünyasının ve magazin muhabbetinin çerezleridir ama son yanlışı sanat dünyasına ve bir tiyatro sanatçısına olunca durum tespiti yapmak, fakir yalnız ve sanat nedir bilmez ülkemiz adına farz oldu.

Küçük Emrah bakın ne demiş!

“ Kendini sanatın, tiyatronun azizi görüp, insanların mesleki kariyerleri ile ilgili yorum yapma hadsizliğinde bulunan bu şahsiyet saygıyı hak etmiyor. Bu arkadaş daha önceleri de medyada zaman zaman hakkımda yorum yapmaya çalışan bir zavallı aslında. Yaşına olan saygımdan hiç cevap vermedim muhatap olmadım. Ancak bu arkadaş tekrardan bundan bir kaç gün önce bir TV programında mesleğimle ilgili kendisine hiç yakışmayan bir biçimde konuşmuş Anladığım kadarıyla bu Cihat Tamer ( Babası yaşında olur ) denen arkadaş bu aralar işsiz ve güçsüz. Yazık aslında üzüldüm de durumuna. Tabi evde oturup yapımcıların aramasını beklemek çok zor olsa gerek... Kaderin böyle arkadaş.. Rabbim yardımcın olsun... Ha bu arada bu paylaşımımdan dolayı sana bir faydam dokunur inşallah. İnsanlar seni hatırlarda belki de iş bulman kolaylaşır."

"Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur" diye konuyu bağlamış, yani mealen Cihat Tamer Hocayı yaşlı kurt, kendisini de ötekisi yaparak aklınca ders vermiş.

Sanat ve Sanatçı konusunda kendisi gibi düşünmeyen bir duayene ettiği laflar onun kalitesi ve kalibresini gösterir. Asıl sıkıntı bu kafalara raiting ve gişe sevdasıyla yüz verip salya sümük ağlamasına, dizi çevirmesine çanak tutanlardadır.

O hala sanatçı falan değildir.

Ama Cihat Tamer sanatçıdır!

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hadi lan ordan
Hadi lan ordan - 3 yıl Önce

CİHAT TAMER KİMDİR. EMRAH İN YANINDA. BİR DİZİSİ BİLE HOŞUMA GITMEMISTIR. ŞİMDİYE KADAR ŞARKILARIYLA FİLMLERİYLE KUCUKYASTA TA BAŞLASA ASIL GÖNÜLLERİ FETH EDEN TAHT KURAN EMRAH ERDOGAN DİR. YANCİ TARAFLI YORUMCU SENİ HADİ ORDAN EMRAH A LAF YOK. EMRAH SANATÇIDIR. CİHAT TAMER Bİ B...K DEĞİLDİR. ..

SIRADAKİ HABER