banner2

Minik ayaklar bu kış üşümesin...

Böylesi daha iyi değil mi? Bizim uzaklara gitmek diye bir düşüncemiz yoktur...Yanı başımızda adını mahalle koyduğumuz öyle fakir köyler var ki!

Minik ayaklar bu kış üşümesin...

Yemen için yardım kampanyasının ardından, Güneydoğu’ya yardım için bot parası toplanmaya başlandı ama Bursa’nın göbeğinde bir okulda toplanan paraları kendi cebine indiren yönetici haberi öteden beri kuşkuyla baktığım bu tip organizasyonların maksada hizmette eksik kaldığını açıkça gösterdi.

Bursa Halkının bu konularda cömert olduğunu biliyorum ve yakınlarıma öncelikle bizim Güneydoğu’yu düşünmeniz gerekmez mi diye sordum.

Ora nere diye sordular. Ben de yoksulluk görmek istiyorsanız, dağ bölgesinin köylerine gidin, kente göçü beceremeyenlerin çocuklarının taşımalı eğitimle ilçe merkezlerine gelirken ne zorluklar çektiklerini gittim gördüm.

Bana olumlu cevap verdiler ve minik bir yakın çevre kampanyası ile iki köyün okula giden çocuklarının ayaklarının bu kış üşümeyeceğini müjdelemek istiyorum.

İlçe ve köy adını paylaşmayacağım. Kadınlar bölgeye gidecek elleriyle çocuklara ayakkabılarını giydirecek ama maksadın hasıl olduğunu görmek için çekilen fotoğraflarda çocuklarımızın yüzünü değil ayaklarını göreceksiniz.

Bu da bizim usul bir kampanya oluyor. Yardım eden dostlara, ağabeylere ve gönül ağalarına teşekkür ederim.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 21:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayfun Carlı
Tayfun Carlı - 3 yıl Önce

Gönülden kucak dolusu tebrikler!

Sabiha Çeltek
Sabiha Çeltek - 3 yıl Önce

Muhteşemsiniz insan olmak böyle birşey.

Şadıman Alkoçlar
Şadıman Alkoçlar - 3 yıl Önce

Osman çok haklisin. Yıllardır bu konuda etrafımı bilgilendirmeye çalışırım. Keles in bir iki köyüne elimden geldigince yardimci olurum.Sonuna kadar destekcinim. Nasıl katkıda bulunabilirim.Sevgiler.

SIRADAKİ HABER