banner2

Mudanya seni neden istemez biliyor musun Dr. Murat?

Mudanya her Poyraz ve Karayel'den sonra birilerini anacaktır ama nasıl?

Mudanya seni neden istemez biliyor musun Dr. Murat?

Üç beş ayda bitirilecek, bir sahil bandının yıllarca sürüklenmesine sessiz kalarak Ak Parti’ye ihanet ettin.

Bir İlçe Başkanı olarak BŞB ‘ye işler ağır ve yanlış gidiyor diyemedin

Bursa’dan görülen imalat yanlışlarını sen dibinde yaşarken göremedin.

Siyaset hizmet etme ve o maziyi geleceğine miras bırakma sanatıdır Dr. Murat!

Mudanya’nın poyrazı, gündoğusundan esen karayeli serttir Doktor Murat, adamı denizde kayıktan düşürür, kıyıda soluğunu keser.

Denizi kabardı mı önünde durulmaz. Saldırdığını koparır atar.

Sen bunları bilmezsen ya Mudanyalı değilsindir ya da Mudanya sen değildir.

Sen hep sakin sularda kıyı yalayarak yelken yaptın Dr. Murat; Mudanya için parmağını oynatmadın.

Bak! Aslında bugün Mudanya’da kordona çıkma zamanı çıksana Dr. Murat! Sahilde devrilen direkleri, parçalanan korkulukları, dağılan yer döşemelerini izlemek zamanı bugün…

Hepsinde senin de payın var Dr. Murat çünkü itiraz etmedin. Altepe Başkanım yanlış yapıyorsunuz diyemedin. Sen bir Vandal bakkal tarafından tarihin üzerinde edilip gazoz, deterjan satılmasına da ses çıkarmadın ki!

Sen değerli bir mesleği olan bir insansın, aç kalmazsın, namerde muhtaç olmazsın, bilmediğin yağ(!) işine gireceğine Mudanya için bir şeyler yapsaydın bugün Mudanya sana bendensin derdi ama beceremedin Dr. Murat!

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Hilmi SANCAR
Ahmet Hilmi SANCAR - 3 yıl Önce

Ne Yazarsaniz Yazin Yinede Dr. Murat Mudanya Icin Bir Sanstir. Mudanyali Badi Ağrıdığında Kosarak Gittiği ve Kucaklandigi Yerdir Dr Murat.

Halûk Doğrugiden
Halûk Doğrugiden - 3 yıl Önce

Deniz kenarına,ahşap malzemeyle yürüyüş yolu yapılmasını tarifi imkansız bir liyakatsizlik örneği olarak değerlendiriyorum.Bursa halkının paraları çarçur edilmiştir.Tek kelime yazıklar olsun..

Serhat Çelik
Serhat Çelik - 3 yıl Önce

sahil bandı projesi başlanmış ama öylece kalmıştı aylardır belki yıllardır. bir mudanyalı olarak sahilimizde yürüyemiyorduk demir parmaklıkların arasından izliyorduk denizi. murat ünal ilçe başkanı olmasa hala demir parmaklıklar arasından izliyorduk denizimizi. çok çalıştı yukarda Allah var biz bunu yakinen biliyoruz onun dışında mudanyada halkın sevdiği bir isim herkesin derdine koşan biri. bir cumhuriyet halk partili ve mudanyalı olarak oyumu murat ünala veririm

Atilla Tuncay Özel
Atilla Tuncay Özel - 3 yıl Önce

Öncelikle merhaba. Biz mudanya halkı olarak Murat Ünalin sahilin bitirilmesi için gece gündüz çalıştığına şahidiz. AK Parti ilçe Başkanı olarak bir kamu kurmunun yani Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bir işe sahil projesine gidipte bir mühendis gibi 24 saat başında mı bekleyecek? Belediyenin mühendisleri kontrolörleri var. Bir sıkıntı eksiklik varsa proje ile ilgili bunu o mühendislere sorun bence. Murat ünal siyasi yönden projesinin bitirilmesi için çaba sarfetti o görevini yaptı. Mudanya halkı olarak Murat ünalı seviyoruz ve Mudanya Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz. Saygılarımla.

Osman Gürçay
Osman Gürçay - 3 yıl Önce

Ben özgür yazdığım için yazım çıktıktan sonra okurlarımındır... İçeriği istedikler gibi değerlendirip eleştirir ya da katılırlar..Buna saygı duyarak (küfür hakaret dışında) yayınlarım ve cevap vermem...Bir okur dostum benim Mudanya'yı tanımadığımı ve poyrazı, karayeli bilmediğimi yazdığı için bilgi olarak açıklama yapmak istedim.. Ben Mudanya'nın nüfusu 10 bin bile değilken Mudanya'yı bilirim. Halen abartmadan söylüyorum suyun öte yanından gelen yüzlerce birinci derece akrabalarım orada yaşar...Poyrazın gelişini bile bulutlardan bilirim...İlkokul yaşlarında Ayapendelemos'ta kar altında zeytine gittim...Gündoğusunun denizi buz tutmuş gibi yapıp ardından kıyıları dövdüğünü, sis ve fırtına ile Marakas Vapurunun neredeyse Alay Kahvesi önündeki sahile vuracağını bilirim...Benim bildiklerimin yarısını bilseler, öyle bir kıyı imalatı yapmazlardı...Onun için kızıyorum...Ben Mudanya'yı tutuyorum..Saygılarımla

SIRADAKİ HABER