banner2

Mudanya’ya kim kazık, kim tokat atıyor?

Mudanya Bursa'nın nefes aldığı yerdir... Mudanya tarihtir...Mudanya Lozan'a açılan kapıdır...Mudanya yaşamak içindir...

Mudanya’ya kim kazık, kim tokat atıyor?

Doğanbey’den akıllanmadığımız için, yatırımı geliştirerek her ilçeye bir Doğanbey projesi haline getirdik ve Mudanya’ya ilk kazık dikilmeye başlandı.

Halitpaşa Mahallesi, bizim Arnavutköy dediğimiz Marina arkasına adım adım bir ucube dikiliyor. İşin başında kazığın ucunu görmeyenlerin ve ses çıkarmayanların, alet bütün heybetiyle ortaya çıkınca dudakları uçukladı ve sosyal medyayı sallamaya başladılar.

Necip ve çok satan Medyamız ise her zamanki gibi böyle netameli işlere uzaktan bakmayı hatta hiç bakmamayı adet ettiğinden bilgi kirliliği ortalığı fosseptik çukuruna çevirdi.

Mudanya için çok önemli bu hayati konuya siyaset gibi tırı vırı gözlükle bakanlar işi Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a fatura ettiler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar için nimet olan bu durum tam bir medya malzemesi oluverdi. Bütün işin vebali ve günahının Hayri Başkan’a ait olması gibi güzel bir çözüm yolu varken Büyükşehirle papaz olmanın ne gereği vardı. Hayri Başkan ne derse desin cicişler kafalarına göre yazacağından kamuoyunu kafalamak zor olmazdı.

Bunun içi dışı aslı astarı nedir diye araştırdık ve helvacı kağıtlarına değil gerçek belgelere ve meclis kararlarına ulaştık.

Bu ucubenin dikilmesinde en masum olan kesim Mudanya Belediye Başkanı ve Mudanya Belediye Meclisi olduğunu gördük.

Hatta kendi parti içi muhaliflerinin eleştiri ve itirazını bile dikkate alarak projeyi 4 +1 kat olarak onaylamışlar. Ruhsat sahibinin üstü taleplerini ret etmişler.

İnşaat sahibi Mudanya’da çözemediği ve sokmaya çalıştığı kazığın düğümünü, BŞB ‘ın kılıcı ile kesmeyi denemiş ve başarmıştır.

Nasıl başarmıştır?

CHP grubunun firesiz aleyhte oylarına karşılık kendi oy çokluğu ile BŞB nin meclisinden geçirerek işi bitirmiştir.

Nasıl bitirmiştir?

8 kat + 1 zemin + 1 tesisat katı olmak üzere 10 kata bağlanmıştır.

Hal böyle iken Hayri Başkanın ve Mudanya Belediye Meclis Üyelerinin kulaklarını çınlatmak vebal almak değil midir?

Bu süreçle ilgili yazının altına belgeleri dikkatle okumanızı öneririz.

Beddua edecekseniz yanlış adrese etmeyin deriz.

Öte yandan Myrliea konusu var.

Mudanya Belediyesi ve özellikle Mudanya Halkı bu konuda dik durarak Kipa’nın tarihi işgal saldırısını geri püskürtmeyi başarmıştı ancak Tokat tarafından gelen saldırıya dikkatli olmak gerekir.

Bursa ruhunu yüreğinde taşımayanlardan, vefa duygusu olmayanlardan gelecek hamleye karşı tek yürek olunmazsa Mudanya’nın en eski ve değerli tarihinin üstüne beton dökülerek don, gömlek, deterjan, çocuk bezi satılacaktır.

Havası, suyu, poyrazı, zeytini, üzümü, inciri, Girit zeytinyağlıları ve şanlı tarihi ile gerçek bir marka olan Mudanya’nın katline ferman vermeyelim. Bu yolda siyaseti çıkar için kullananları insafa davet edelim. Hepimiz Mudanya Partili olalım.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 17:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülten gürtürk
gülten gürtürk - 4 yıl Önce

5 SENEDEN BERİ MUDANYA DA, YAPILAN HİZMET VEYA HİZMETSİZLİK .. ,MUDANYA BELEDİYE BAŞKANIN DAN BİLİNİYORDU ....ARTIK DEĞİL....YETKİLERİN.. BŞBBAŞKANLIĞIN DAN OLDUĞU HERKESCE MALUM......YETR Kİ MUDANYAMIZIN BELEDİYE BAŞKANI ENCÜMENİ HALKI HİZMETLERİNİ ELLERİNDEN GELDİĞİNCE YAPSIN..MÜCADELEYE DEVAM ETSİNLER..

SIRADAKİ HABER