banner2

Nilüfer Belediyesi kestaneyi çoluk çocuğa teslim etmesin!

En pahalı ürün kalitesiz üründür. Satın almanın ilk kuralı budur. Hani kıymanın 60 lira olduğu memlekette sucuğun üzerinde 30 lira fiyat varsa ne yedirdiklerini bileceksin ve kızmayacaksın. Kestane şekerini sayı ile almayı şartnameye koyarsanız kestaneniz çizilir.

Nilüfer Belediyesi kestaneyi çoluk çocuğa teslim etmesin!

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in Nilüfer’in çağdaş, yaşanılır, dünyaya açık ve kaliteli bir ilçe olmasında katkılarını inkâr etmek olmaz. Biz hayır desek, bizim kendi içimizde ödülleri boş versek bile 2103 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) “Vatandaşa Değer Katma Kategorisi Başarı Ödülünü kimse yok sayamaz.

Başkan Bozbey’in bütün konuşmalarında kaliteye önem vurgusundaki, takibin acaba yol yorgunluğu mu başladı diye düşünmeye başladım.

Bursa bir kestane şehridir. Ve de tabi ki kestane şekeri de dünyaya Bursa tarafından ikram ve armağan edilen muhteşem bir lezzettir. Ben oğluma kız isteme töreninde bile İstanbul’a çikolata değil kestane şekeri götürdüm. Ağız tatlılığımızı kestane şekeri pekiştirdik. Herkes de çok mutlu oldu.

Ama her ürünün bir bedeli vardır.

Fiyatı kalite üzerinden belirlerseniz, ucuz ürün en pahalıdır üründür.

Geçtiğimiz günlerde Nilüfer Misi Köyü lezzet şenliğine gittim. Bize Nilüfer Belediyesi kutusunda, içinde janjanlı varaklı, kolonyalı mendilli kestane şekeri ikram ettiler. Varağı açtığımda olması gerekenden çok küçük kestane şekeri olduğunu gördüm. Olabilir dedim ama ağzıma attığım sert ürün biraz kestane, biraz şekerdi ama asla Kestane Şekeri değildi.

Acaba mevsimsel bir durum mu diye düşünmeye çalıştım ama mevsim kestane hasadı mevsimiydi. Yani kıtlık söz konusu değildi.

Kendi evimize alsak, her ürünün farklı fiyatları vardır. Kesemize göre alırız. Ucuz mal alırken de kaliteyi dikkate almak olmaz ama konuklara ikram edeceğin ürünün ya kalitelisini sunacaksın ya da hiç sunmayacaksın.

Hani kıymanın 60 lira olduğu memlekette sucuğun üzerinde 30 lira fiyat varsa ne yedirdiklerini bileceksin ve kızmayacaksın.

Bu Kestane Şekeri işine yakından bakınca Nilüfer Belediyesinin kaliteden taviz vererek, satın almaya açtığı kestane şekerinde nitelik değil nicelik aradığını gördüm.

Kestane Şekeri şartnamesine kalite değil her kutuda şu kadar adet olmalı diye nicelik kuralı koyarsan, sana da kiraz büyüklüğündeki kestaneleri, Kestane Şekeri diye satarlar.

Belediyelerin Kestane Şekeri ikramı şarttır diye ayet yoktur ve farz değildir. Bütçen darsa kutu değil adet olarak ikram edersin ama satın almada adam ürün sözleşmesi yaparsın.

Ayrıca kalitesiz ürünlere destek vererek kentin ortak bir markasına, ortak değerine darbe vuruyorsun.

Bu satın alma mantığı Askeriyede bile kalmadı ama Nilüfer Belediyesinin iş bilmezleri tarafından kalitesi ve kestanesi çiziliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf boran
yusuf boran - 3 yıl Önce

o kestane imalatçısına sorarmısınız kestane Bursa'nın mı? Yoksa ülkemizin başka bir güzide İlinden mi alınmış. Bursa'nın kestanesi değil o yedikleriniz

SIRADAKİ HABER