banner2

Öğretmenim canım benim…

Öğretmenler bir ülkenin geleceğinin mimarlarıdır. Hayatımızın en değerli varlıkları olan evlatlarımızı onlara teslim ederken elbette dikkatli olalım ancak onlara kesinlikle güvenelim.

Öğretmenim canım benim…

Öğretmenler gününde Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmenler odası salonunda sımsıcak ve keyifli bir kutlamaya tanıklık ettim. Okul Aile Birliğinin organize ettiği, Atatürk Liseliler Derneği (ATALİDER) in de katkı yaptığı toplantıda yok yoktu.

Okul Müdürü Murat Çağlayan, ATALİDER Kurucu Başkanı Osman Akın ve diğer konuşmacılar günün anlamına vurgu yapan konuşmalar yaparken, geleceğin mimarları olan Öğretmenlere şükran duygularını ifade ettiler.

Bu sene Merinos AKKM Orhangazi salonundaki Bursa Atatürk Anadolu Lisesinin organize ettiği ve sahneye koyduğu 10 Kasım Atatürk’ü anma günündeki olağanüstü performans herkesin takdirini kazanmıştı. Bunun perde arkası ve öyküsü sohbetin ana konusu oldu.

Konuşmaların ardından müzik eşliğinde ikramlar, pasta kesimi ve sonrasındaki sohbet ile süren bu kısacık etkinlikten öğretmenlerimize bir öğretim yılına yetecek kadar enerji sağladığını gözlemledim.

Onlar hiçbir zaman çok şey istemediler ki; biraz saygı biraz sevgiden başka…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER