banner2

Osmangazi Usulü Ağaç Kurtarma…

Yaş kesenin başını keserim diyen İmparatorluğun ilk payitahtında neler oluyor? Kesin kurtulun!

Osmangazi Usulü Ağaç Kurtarma…

Gazeteci Kardeşim Bilal Kayaaltı’nın insan ve doğa sevgisini iyi bilirim. Mahsun bir kedi yavrusu görse gözleri dolar. Benim gibi bir çiçeğe yakışan en güzel mekanın pahalı vazolar değil, kiremit bir saksı olduğuna inananlardır.

Geçtiğimiz günlerde 28 Temmuz’da elinde fotoğraf makinası ile Osmangazi Doğanbey TOKİ konutları arasında dolaşırken, sert rüzgar ile kökleri ortaya şıkmış yan yatmış canlı bir ağaç görmüş. Hemen deklanşöre basıp ve süreci soruşturduğunda duyarlı insanların Osmangazi Belediyesini ve yetkili Cahide Babacan’ın aradığını ve ağaçla ilgilenileceği sözünü aldıklarını öğrenmiş ama içi rahat etmemiş ve olayı takip etmeye karar vermiş.

Gece gittiğinde ağacın kökünü kazmadan bir ip ile askıya alındığını görmüş, içine sinmemiş ama ben daha iyisini bilecek değilim ya! Diyerek yapılması gerekenin o olmadığını bile bile evinin yolunu tutmuş.

Ertesi gün gittiğinde ağacın kafasının kesilerek infaz edildiğini görünce gözyaşları içerisinde olayı bana anlattı. Ağabey her yazında ‘Bir tane daha Bursa yok ‘diyorsun da peki buna ne diyorsun diyerek fotoğrafları önüme koyunca bana da paylaşmak düştü.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER