banner2

Şampiyonlar Ligi marşı ‘Ceddin Deden’ olmalıdır!

CHP' li Vekil Öztürk Yılmaz dini siyasete alet etti.

Şampiyonlar Ligi marşı ‘Ceddin Deden’ olmalıdır!

Alman Klasik Batı Müziğinin en önemli temsilcilerinden George Frideric Handel'in 1727 yılında bestelediği 'Zadok the Priest' adlı eserinden düzenlenen ve tam adı UEFA Şampiyonlar Ligi Marşı olan eser, Tony Britten tarafından 1992 yılında düzenlendi.

Orijinal kaydındaki enstrümanlar İngiltere Kraliyet Filarmoni Orkestrası tarafından ve vokalleri St. Martin Akademisi Korosu tarafından icra edilen bestenin sözleri, İngilizce, Fransızca ve Almanca cümleler barındırır.

Hal böyle iken bu müzik ve sözler bize hitap etmiyor. Maç bir sefer düzenlenmesi gibidir. Atak yaparak rakibin topraklarına girer ve kaleyi fethedersin. Eskiden burçlara Ulubatlı Hasan gibi bayrak dikerdik, şimdi de gol atıyoruz o nedenle bizim coşkumuzu artıran Mehter Marşının UEFA Şampiyonlar Ligi resmi marşı olmasını istiyoruz diyebilir miyiz?

Desek bile kimse sallamaz bu biiir..

Kabul edilse bile sürekli gol yediğimizden Makber'i marş yapmak zorunda kalırız bu da ikiii…

Televizyonlarda tartışma, yerli yarışma ve haber programlarına kesin ambargo koymama rağmen, bir ara Haber Türk’e takılmak gafletinde bulundum.

Sonradan CV sine bakıp diplomat olduğunu gördüğüm bir sazan, Türkçeyi kutsallaştırayım derken bir halt ediyor ve “Ezan Türkçe okunmalıdır” lafını yumurtluyor.

Ezan Müslüman Aleminde namaza çağrıdır. Kutsal bir metin değildir ama okunduğunda saygı duyulur, toparlanılır ve namaz vaktinin geldiğini anlayarak camiye gidilir ve namaz kılınır.

Ezanın Türkçe okunması Cumhuriyetin ilk yıllarında denenmiştir ama tepkiler olumlu olmadığından ve aslında ülkenin meselesinin bu olmadığı görüldüğünden yanlıştan dönülmüştür.

Türkçeyi bile aksanlı kullanan Öztürk Yılmaz cahilinin ne düşündüğü umurumda değildir. Kendisi ibadetini istediği gibi şekillendirebilir. Ben de kendime göre şeyhsiz, şıhsız, tarikatsız, cemaatsiz bir anlayışla Kuran’ı anlamak için Türkçe okurum, hadislerin sahihliğinden ortak bir şüphe olduğundan özellikle aklımın ret ettiklerine kafamı takmam. Allah’ımdan başka tapacak ve Peygamberimden başka rehber tanımam.

Bu düşüncelerimi bir dini sohbette paylaşsam belki sadece günahkâr ilan edilerek sıyırırım ama izlediğimiz görüntülerin yaşandığı tarikat alemlerind, yada ben sık sık Allah ile sohbet ediyorum diyen bir akademik meczup ile konuşsam kafir diye taşlanırım.

Bu sebeple dini konularını tartışmak, ritüeller üzerine fikir beyan etmek işim değildir. Konu açılırsa da itina ile sohbeti bitiririm.

CHP böyle tipleri itina ile bulmakta zaten çok mahirdir. Adamı incelemeden listeye koyarlar ardından kovmak için fırsat kollarlar.

Bütün Türkiye’de gündem olan Öztürk Yılmaz’ın meşhur olmak için Çankaya Köşkü önünde soyunan kadından farkı yoktur.

Bir de sürekli tartışma programlarını kollayarak siyasi ikbal peşinde koşan Selman delikanlının tuzağına düşüp fırçayı yemesi ayrı bir aymazlıktır.

Selman özellikle Ergenekon sürecinde süreci asker aleyhine işleyen ama hukukçu büyüklerinden sürekli tokat yemesiyle ünlüyken, Öztürk’ü tersleyince kısmeti abat oldu.

Öztürk’ün tartışmada o kadar sığ bir kimliği vardı ki; dini siyasetine alet ederek gündem oluşturmak istedi ve maksadını hasıl etti.

Ardından fırçayı yedi ve oturdu ama bu sefer CHP ihraç talebiyle disipline sevk edince TMBB ‘ de ikinci raunda çıktı ve aynı zevzekliği orada da yaparken, savunma adı altında Parti Yönetimine salladı.

Türkiye’de kriz var, etrafımız ateş çemberine dönüştü, hayat pahalılığı insanları canından bezdirdi kimin umurunda kavga ezan hangi dille okunmalıdır üzerine yapılıyor.

Bu kavgada Öztürk’e giydirip ve arkasına dolanıp 3+1 puan alan Selman kardeşimi yürekten kutluyorum.

CHP de böyle onlarcası olan Öztürk’ler var oldukça Ak Parti’ nin geçişleri dolarla olsa da durmak yok yola devam hali devam eder.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER