banner2

Senden Belediye Başkanı değil, cacık olmaz!

Senden Belediye Başkanı değil, cacık olmaz!

Allah aşkına neler demiş neler yapmış okuyun ve bu kadar ahmak bir adamdan Belediye Başkanı olur mu karar verin?

Bence Olmaz!

Dini imanı yok, ateist, rant alanları üretmemiş, ballı imar planlarına imza atmamış, gökdelenlere izin vermemiş, tarihi değerlere önem vermiş, el sanatlarını korumuş, geleneksel kültüründen taviz vermemiş, peyzaj, yeşil alan gibi salakça uygulamalar yapmamış, betonu sevmeyen beton düşmanı bir salaktan Belediye Başkanı olur mu?

Hele hele kupon arazileri yandaş müteahhitlerin emrine açmaması tam bir vatan hainliğidir.

Bir de bu adamı Dünya Kentler Birliği Başkanı yapmışlar. Olacak iş değil.

Bakalım bu adam neler söylüyor!

Dünya Tarihi Kentler Birliği ve Japonya Kyoto Belediye Başkanı Daisaku Kadokawa, Kyoto'nun 1000 yıldan uzun süre Japonya'ya başkentlik yapmış bir şehir olduğunu, 1000 yıl boyunca kesintiye uğramadan payitahtlık yapan ender kentlerden biri olduğunu söyledi.

Kyoto'nun tarih boyunca barış ve huzurun kenti olarak bilindiğini dile getiren Kadokawa, "Bir çok şehirde surlar bulurken, Kyoto da şehrin içi ile dışını ayıran duvarlar hiç olmamış. İnsanları barışçı ve hep dünyaya açık olmuş. Kyoto'nun gururu olan seramik, tekstil gibi el sanatları, çay terapileri, ikebana hala yaşatılmaktadır. Geçmişin geleneksel zanaat atölyeleri, günümüzde dünyanın en ileri sanayi kuruluşları haline geldi"

Kyoto'nın eğitim, sanat, ekonomi ve turizm potansiyeli hakkında bilgiler veren Kadokawa, özellikle tarihi birikimi geçmişten alıp, geleceğe taşıdıklarını, kentin doğal yapısının bozulmaması için gökdelen yapımına için verilmediğini ve peyzaj düzenlemelerinin yaygınlaştırıldığının altını çizdi.

Hepsi bir yana bunların üstüne kentin atmosfere karbon salınımını en aza indirmiş!

Sen kimsin be!

Ne kadar çok karbon o kadar sanayi diyor büyüklerimiz.

Senden cacık olmaz Kodakawa, sen git memleketinde ne halt edersen et bizim ahlakımızı bozma!

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER