banner2

Sizi gidi Eski Komünistler!

Bu kanun bizde çıksa kimlere neler olurdu bir düşünmek lazım ama emeklililerin durumu paşalar gibi olurdu.

Sizi gidi Eski Komünistler!

Bizim gibi muhafazakâr ve demokrat bir ülkede toplumsal barışı(!) sağlamak için Vergi Affı, İmar Barışı ile karaları aklayalım. Katillere, Çetelere, Yolsuzlara, Hırsızlara, Tecavüzcülere af çıkarmak için yırtınalım.

Eski KGB’ ci Putin Efendinin DUMA sı kalksın ülkede yolsuzluk yapanları, usulsüz servet edinenlerin ve alet olanların servetlerine el koyup bu parayı Emeklilik fonuna aktarsın.

Olacak iş mi yahu?

Geçmişte bankaların içini boşaltıp, ülkenin ciğerini oyanların bugün ne halde olduklarını ve nasıl takdir edildiklerini hep birlikte görüyoruz.

Bizim ÇiftlikBank mucidi Dombili Mehmet’imiz bile elin Uruguay’ın da ülkesine dönüp makbul vatandaş olabilmek için hasretle af bekliyor.

Rusya boyuna posuna bakmadan yolsuzların, sahtekârların, elinde paraya malına mülküne el koyup hem de Emeklilik Fonuna devredecek kanunu çıkarıyor.

Böyle acayip işler yapıp kapı komşuna kötü örnek olunur mu be?

Bu kanun bizde çıksa var ya!

Sayısız arabaları, villaları, yatları, katları olan pek çooook kişi Belediye Otobüsüne biniş kartlarına kontur yüklemeye para bulamazken emekliler yıllarca ödediği primlere karşılık insanca haklarını alır ve cennet hayatı yaşar.

Böyle bir adaletsizliği(!) de kimse yapamaz.

Bakın kitapsız eski komünist Rusya nasıl bir yasa çıkarmış görün…

Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma, yolsuzluk yapan kişilerin el koyulan parasal varlıkları ve servetlerinin Rusya Emeklilik Fonu'na devrini öngören yasa tasarısını ikinci oylamada kabul etti. Duma'da kabul edilen yasa ile 2019-2024 yılları arasında emekliliklere 1. 8 milyar ruble aktarılabileceği hesaplandı.

Sputnik'te yer alan habere göre, yeni yasayla birlikte yolsuzlukla mücadele kapsamında elde edilen, ihalelerde fesat ve yolsuzluk sonucunda kazanılan varlıklara el koyma ve satışından kazanılan parasal kaynaklar, 2019 yılından itibaren Rusya Emeklilik Fonu'na gelir kaydedilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 08:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

VAllahi güzel fikir.

SIRADAKİ HABER