banner2

Yazılım bazen bir midibüs koltuğudur…

Yazılım kendini tanımayanı koltukta bile çarpar!

Yazılım bazen bir midibüs koltuğudur…

Ben gibi yürüyen merdivenlere, fotoselli kapılara aval aval bakınıp ‘Ulan bastığımı nereden görüyor da yürüyor ve ya geçeceğimi nasıl biliyor da açılıyor.’ diye düşünenlerin Yazılım konusundaki öğrenme güçlüğü çekmesi normaldir.

Bizler Yazılımı belki gereği gibi okuyamıyoruz ama günlük hayatımızda kafamıza dank ede ede öğreniyoruz.

Hadi biz böyleyiz ama ‘sizi en iyi biz yönetiriz ve size en iyi hizmeti biz veririz.’ diyerek ortaya çıkanların ilk dersinin yazılım olması gerekir.

Neden mi?

Bakın anlatalım. BURULAŞ Halk Otobüslerini az yolcusu olan hatlarda Midibüslere çevirmeye başladı. Daha az yakıt ile hizmet vermesi ülke ekonomisi açısından da önemlidir.

Midibüsleri uzaktan görseniz o kadar şık ve sıcak görünümlü ki; alıp eve götüresiniz geliyor. Gerçekten çok yakışıklılar.

Bu hizmet BŞB tarafından büyük bir basın lansman ile halka tanıtılarak hizmete girdi.

Ben kulunuz da fırsat bulup binmeye can atıyordum ve arzuma nail oldum. Oturana kadar içi de güzel geldi ama oturma platformuna gelince sol ikili iki sıra ve arka dörtlü sıranın oturulamayacak kadar dar koltuk aralarının olduğunu gördüm.

Gayret ettim olmadı

Dizimi kırdım girmedi.

Bu kilo ile binip bahane bulma demeyin. Size cevabım şu olur!

Alinur Başkanım fit sayılır o belki idare eder ama Genel Sekreteri oturur vaziyette Bursa’da bir tur atsın kalem bırakırım.

BURULAŞ Genel Müdürü sanıyorum bir mühendistir. Hele Makineci olunca yazılım sizin kutsal el kitabınız olmalıdır. Son model araçlar alıyorsunuz. İnsan bir oturma düzeni yazılımına ve insan vücudu ergonomisine bakmaz mı? Bir çuval inciri berbat etmeye ne hakkınız var? Döşemeci yapmış o ne anlar yazılımdan derseniz? Biz de sizin orada ne işiniz var deriz.

Cahil aklımızla o tür araçların öğrenci servisi ve tur servisi olarak iki şekilde düzenlendiğini ve koltuk mesafelerinin ona göre ayarlandığını biz biliyoruz siz neden bilmiyorsunuz?

Araç içi ciddi yaralanmalar olmadan tez elden o araçların oturma platformu yeniden yazılmalı ve ona göre düzenlenmelidir.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER