banner2

Herkes Parseker’e koşuyor da..!

İlhan Parseker, Bursa’nın önemli markalarından biridir. Bursa siyaset dünyası, Bursa iş alemi, Bursa sosyal yaşamı, Bursaspor ve spor dünyası ve aile yaşamı ile Bursa’nın soluk alıp veren her noktasında onun adını duyarsınız. Kim olursanız olun, günün hangi saatinde ararsanız arayın ya telefonunuzu açar ya da en çok birkaç dakika içinde geri döner.

Makama oturdu mu koltuğu doldurur ve yük almaktan gocunmaz. BTSO Meclis Başkanıyken TOBB inde Başkan Vekilligi dahil önemli bütün görevlerin teklif edildiği ve üstesinden geldiği bir kimliktir.

Krizleri yönetmesi ve yumuşak ama kararlı üslubuyla haziruna hakim olması özelliği ile sıkıntılı bütün divanların ortak ve oy birliği ile seçilen başkanıdır.

Siyaseti duruma göre yapmayan, her kalıba girmeyen bir duruş ile sürdürmesi Atatürkçü, Laik ve Merkez Sağ kimliğinden asla taviz vermemesi onu halkın gözünde özel bir yere oturtmuştur.

TBMM’ de mevcut partilerin (biri hariç) herhangi birinde görev alma niyeti olsa hepsinden hüsnü kabul görecek olan ve reddedilecek bir adam değildir.

BTSO seçimlerinde kimin kaybettiğini Bursa İş Dünyası her gün daha iyi anlamaktadır ve acı bir şekilde anlamaya devam edecektir.

Bugün 40 bin üyeli BTSO nun TOBB da hiçbir kademede temsil edilememesi kaybedenin Parseker’in değil, BTSO olduğunun açık ifadesidir.

Adınız İlhan Parseker ise rahat size haramdır. Her Bursaspor krizinde adı ilk anılan adamdır ama o divan yönetir, divanı yönetirken de seçilecek yönetimlerin önünü açacak kritik maddeleri ustalıkla Genel Kurula onaylatır.

Yerel seçimlerde start verilmedi ama basını dizayn etme çalışmaları başladı. Kimsenin okumadığı gazeteleri kimsenin izlemediği programları kakalama dönemine bir tur kaldı.

Öte yandan ise aldığım kesin duyumlar ve Sosyal Medya paylaşımları, İlhan Parseker adının her cenahta bahsedildiğini gösteriyor.

Yani herkes İlhan Parseker’e koşuyor ama İlhan Parseker’in nereye koştuğunu kimse bilmiyor.

Bunun cevabını verecek tek kişi var dedim ve Parseker’i aradım. Selam, hal hatır sorgusundan sonra konuya direkt girdim.

‘Başkan herkes sana koşuyor da sen nereye koşuyorsun’ dedim. Gülüştük ve ‘Ağabey ben işime koşuyorum. Ne zaman işlerime dönsem bereketleniyor ama elbette ülkem ve Bursa adına görev almayı görev ve nöbet telakki ederim ama o zaman bu zaman değil. Adımı hayırla ananlara katıyla hayır olsun ancak bu yerel seçimlerde görev almak, aday olmak gibi düşüncem yoktur.’ Dedi ve noktayı koydu.

Kimse İlhan Parseker üzerine bahis açıp kayba koşmasın istediğim için bu görüşmeyi yaptım ve en kısa zamanda ‘ Ne olacak bu işler güçler ‘ temalı sohbet için sözleştik.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

Bazı politikacılar , sabretmesini bilirler v3 sabrettikçe değerlenirler.