banner2

İnanmazsan kafanı salla Ali Ay!

Ali Ay’ın Bursaspor – Rizespor maçından sonra hiç kimsenin tesiri ve baskısı altında kalmadan özgür iradesi ile 16 Şubat 2019 tarihinde temsil ettiği kulübün resmi sitesinden yayınladığı Mayıs ayında olağanüstü genel kurul kararı aldıklarına dair açıklama ile süreç başlamıştır.

Bir takım ayarlarla, içi boş açıklamalarla, karar deftere yazıldı yazılmadı gibi bahanelerle bu sürecin önü kesilemez.

Ali Ay’ın üç yıl boyunca aldığı tek olumlu kararına adını ne koyarsanız koyunuz dünyevi, uhrevi bütün değerler destek vermiş olacak ki; Sıvasspor maçını +7 de gol olmayacak bir topla kazandık ve diğer maç sonuçlarına baktığımızda sadece oksijen çadırında kalmaya devam etme hakkını elde ettik.

Ben ortada dolanan lafları yok hükmünde sayıyorum ve deftere işlenmese de Bursa tarihine ve hafızasına kazınan bu kararı yok saymanın ya da caymanın bedelinin çok ağır olacağını düşünüyorum.

Bak Ali Ay!

Sana bir kıssa anlatayım, payına düşen hisseni üzerine alırsın ama bunu medyacına yorumlatma anlayamaz.

Bir ülkede kılıç ustaları için yarışma açılmış ve ustalar içinde en keskin kılıcı kim yapacaksa ona büyük ödül verilecekmiş.

Kılıçlar yapılmış ve keskinliklerinin sınanma zamanı gelmiş ama Vezir, adı Hasan olan kendi adamının birinci olması için jüriyi bağlamış ve kılıçlar sallanmaya başlamış.

Kılıçların hepsi çok keskinmiş ve neye çalarlarsa ikiye ayırıp parçalıyormuş.

İçlerinde sadece İbrahim Usta’nın kılıcı ile vurulan şey parçalanmıyor olduğu gibi kalıyormuş.

Vezir, adamına en ciddi rakip olan İbrahim Usta’nın kılıcını elemek için bahaneyi bulmuş ve senin kılıcın kesmeyi bırak bir çizik bile açmıyor diyerek seni eledik demiş…

Biraz daha ileri giderek istersen bana vur deyince İbrahim Usta kılıcını ona doğru bir sallamış ve kınına sokmuş…

Vezir, bak gördün mü bana salladın değmedi bile diyerek alay edince…

Kafanızı sallayın Vezirim demiş…

Vezir kafasını sallayınca kafası pat diye sepete düşüvermiş…

Bilmem anlatabildim mi?

Kafanı biraz sallarsan Mayıs’ta kongrenin olacağını görürsün ama bunun için İbrahim Usta’nın kılıcını çalmasını bekleme!

YORUM EKLE