banner2

OTUR ! SIFIR..

Karne notu : Otur sıfır!

Öğrencilere…

Bugün karneler veriliyor. Öğrenci yavrularımızın hepsi karne notlarına bakılmaksızın hepsi takdirname alacak kadar başarılıdır. Her sene değişen dersler ve yönetmeliklere rağmen ayakta durmayı başardılar ve hepsinin karnelerinde farklı notlar olmasına rağmen takdirname ile sınıfı geçtiler. Hepinizi kutlar yanaklarınızdan öperim.

Öğretmenlere…

M.K. Atatürk’e ‘ Milletvekili maaşları ne kadar olsun’ diye soruyorlar. O Bilge Lider’de ‘Öğretmen maaşlarından fazla olmasın’ diye cevap veriyor. Onun sizlere verdiği değer aslında ülkesine verdiği değerdir. Çünkü öğretmenler geleceğin mimarlarıdır. Ama ondan sonra hiçbir lider sizin hakkınızı teslim etmedi.

Bir dönem sizin içinize fitneciler girdi ve eğitim yapılmaması için, kurşun askerler yetiştirmek için ruhlarını sattılar. Size de en hafifi iftira olmak üzere büyük zulümler yaptılar.

Sizler her şeye rağmen vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştirmek için mücadele ettiniz. Hepiniz Yılın Öğretmeni seçildiniz. Saygı ile ellerinizden öperim.

Velilere…

Hatalarla dolu eğitim sisteminin esiri oldunuz. Evlatlarınız için gıkınız bile çıkmadı. Bir yandan korktunuz itiraz edemediniz. Öbür yandan kendi evladınıza sözde iyilik yapmak için onu yarış atına çevirdiniz. Kurstan kursa soktunuz. Gece gündüz ders çalıştırdınız. Ayakları topa toprağa değmedi. İp atlayamadılar. Bağda bahçede gezemediler. Hiç arkadaşları olmadı çünkü hepsi rakibiydi.

Bu sizin eseriniz ama her şeyi çocuğunuzun iyiliği için yaptığınıza inanıyorsunuz ya;

O nedenle ikmale kaldınız!

Milli Eğitim Bakanlığı…

Eğitimde Dünya’da denenmiş ve başarılı olmuşu istikrarla devam ettirmek varken eğitim ve öğretimi her sene sil baştan yeniden yapıyordunuz. Artık üç ayda bire kadar düştünüz.

Öğrenim kalitesi diye bir derdiniz hiç olmadı. Eğitim Ağaları ne derse onu yapıyorsunuz. Binlerce yanlış ile milyonlarca yanlış çocuk yetiştirme sonucunun mimarısınız.

Sınavları değiştiriyorsunuz.

Sistemleri değiştiriyorsunuz.

Soruları çaldırıyorsunuz.

Hepsi bitti okulları bile nitelikli ve niteliksiz diye salakça bir sıfatla ayırıp toplumu böldünüz.

Otur! Sıfır

Sınıfta kaldınız!

YORUM EKLE