banner2

Anketin Açıklanmayanı Makbuldür!

Bursa’da meydan savaşlarının tek mağlubu MHP dir. Herkesin gün ışığına çıktığı Bursa’da cumhur ittifakı yanında beş il katkılı MHP mitingi salona sıkışıp kalmıştır.

Anketin Açıklanmayanı Makbuldür!

Meydan savaşları kadar anket savaşları da önemlidir. Meydanlara doldurulan bindirilmiş kıtalar, plakası komşu mobilize ekipler, müdürden selfi şartlı özel izinli personel katkıları sonucunda kimin ki daha kalabalık tartışmasına balık göz kamera ile abartılan görüntülerle katkı koyulur. Aslında meydanda ölçülmesi gereken kalabalık değil heyecandır.

Bursa’da meydan savaşlarının tek mağlubu MHP dir. Herkesin gün ışığına çıktığı Bursa’da cumhur ittifakı yanında beş il katkılı MHP mitingi salona sıkışıp kalmıştır.

Başlığa geri dönersek bu seçimin mağduru olarak görülen ve yaygın medya tarafından yok farz edilen İYİ Parti sıfırdan yüzde 15+ lara gelmesi bir dip dalgası ve Milliyetçi kesim hesaplaşmasının sonucunda MHP’ye karşı tuşla kazandığı bir zaferdir.

İki cenahında yandaş ve candaş anketlerine güvenmiyorum. Hepsi aldığı para kadar konuşuyor. Sonuçları karşılaştırdığımızda biri ak derken öteki kara diyor. Kendi kendilerini ve bilimsel bir sektör olan araştırmacılığa bel altı vuruyorlar.

Bursa için elime geçen son araştırma aslında kamuoyu ile paylaşılmayan bir ankettir. Ak Parti ülke çapında kendi birimlerine durumu gösteren bir tabloyu ve yapılması gerekenleri anlatmaktadır.

Ankete göre Bursa’da durum şudur!

Ak Parti 12 Milletvekili

CHP 5 Milletvekili

İYİ Parti 3 Milletvekili çıkarmaktadır.

Yani 20 vekil içinde HDP, MHP, SP ve diğerleri yoktur.

Zaten eskiden var olmayanları saymazsak MHP 2 olan vekil sayısını sıfırlamaktadır.

Bu verilere küçük bir yorum eklersek; MHP, SP, HDP nin kazanma ihtimali olan birer Milletvekilliği yukarıdaki tabloyu büyük ölçüde Ak Parti aleyhine değiştirecektir.

Ankete göre Bursa Cumhurbaşkanlığı seçimde kıl payı Ak Partiye destek ve ilk tur vizesi verirken, ülke genelinde bu seçim ikinci tura kalmaktadır.

Hal böyle iken bazı parası kadar konuşan, denek sayısı sen ben bizim oğlanı geçmeyen anketler ve sonuçları dikkate alınmayacak kadar değersizleşmiştir.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER