banner2

Av.Cengiz Göral Adaletten Yana Oldu ama 1979'dan Beri Adalet Nerde?

Bursa Barosu, 3 Temmuz 1979 tarihinde katledilen Avukat Cengiz Göral anısına makale yarışması düzenledi. Yarışmaya makale gönderme süresi 23 Haziran 2018 tarihinde saat 17:00 ‘da sona erecek.

Av.Cengiz Göral Adaletten Yana Oldu ama 1979'dan Beri Adalet Nerde?

Bursa’da 1975 yılında başlayan ve giderek tırmanan terör olayları sürecinde, öldürülen bir gencin babası adına müdahil vekili olarak girdiği bir davadan çekilmesi için tehdit edildi. BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜGÜNE bu konuda uyarıda bulundu. Bursa Barosu, 11 Mayıs 1979 gün ve 321 sayısı yazısıyla, can güvenliğinin sağlanmasını istedi. Ne var ki 3 Temmuz 1979 günü evine giderken, silahlı sağ eylemciler tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Uzun uğraşılardan sonra katiller belirlendi, yakalandı ve yargılanarak ölüm cezasına çarptırıldılar, ancak 1989’da sonra çıkartılan af yasasından yararlandılar ve tahliye edildiler.

 Bursa Barosu, 1979 yılında Bursa’da teröre kurban giden Av. Cengiz Göral adına makale yarışması başlattı. Göral’ın, avukatlığın yanı sıra Gemlik Körfez Gazetesi’nde makale yazmasından yola çıkılarak düzenlenen yarışmanın konusu “özgürlük, demokrasi ve adalet”…

 Yarışmayla, hukuk camiasına ve topluma, makale dalında özgün eserlerin kazandırılması ve yayımlanmaya değer makalelerin Bursa Barosu Dergisi kanalıyla yayınlanması amaçlanıyor.

 Yarışmaya avukat, hakim, savcı, stajyer avukat, hukuk ve iletişim fakültesi öğrencileri ile gazeteciler katılabilecek. Yarışmaya sadece yarisma@bursabarosu.org.tr adresi üzerinden yapılan başvurular kabul edilecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER