banner2

Orhaneli Yolu’na Tünel geliyor...

Orhaneli Yolu’na  Tünel geliyor...

İhale süreci tamamlanan Viyadük ve tünel inşaatı sözleşmesi imzalandı. Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından ihaleyi alan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Yer teslimine Karayolları Bölge Müdürlüğü ve yüklenici firma temsilcileri ile Orhaneli Belediyesi yetkilileri katıldı.

Sözleşme ile Orhaneli-Keles yol ayrımından önce Doğancı tarafına 210 metre uzunluğunda Viyadük ile geçilmesi planlanıyor. Viyadük geçildikten sonra ise 2000 metrelik bir tünel ve 510 metrelik bir yolla, mevcut baraj yolu devre dışı bırakılacak. Önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmaların 650 günde tamamlanması bekleniyor.

Bu etapta ikinci bir sevindirici haber de bölgenin en sıkıntılı geçiş noktası Kapıkaya-Erenler arasına yapılacak tünellerden geldi. Toplamda 6 kilometrelik 3 ayrı tünel ile Erener’e bağlanacak projenin ihalesi de netleşti ve projelerin hazırlanmasına devam ediliyor. Projelerin hazırlanmasının ardından inşaat ihalesine çıkılacak.

Bu arada her yağış sonrası heyelan olması sebebi ile yapımı yıllarca süren ve sonuç alınamayan Bursa Orhaneli yolu 8. kilometre ile 13. kilometre arası duble yol çalışmaları ise hızla ilerliyor. Çalışmaların önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER