banner2

Soruyorum!

Sayın Başkan! Bursaspor Kongresinde okuduğunuz muhteşem konuşma metni ve orta rakımlı tepelerden verilen işaretle ile hiç sallamadığınızı en zarif(!) bir şekilde beyan ettiğiniz başta Divan olmak üzere üyelerin teveccühü ile gönüllerde taht kurarak seçildiniz.

Soruyorum!

Size birkaç sorum olacak!

 1. 2017-2018 sezonunun ikinci yarısında kiralık oynayan Moussa Sow alacaklarını tahsil için kulübe avukatı aracılığıyla ihtarname gönderip, parası ödenmezse FIFA’ya gideceğini bildirdi mi?

  Bursaspor ile ligin ikinci yarısı için 800 bin Euro karşılığında anlaşan Moussa Sow’a bu süreçte herhangi bir ödeme yapılmadığı iddiası doğru mu?

 1. İş akdi fesih edilen Paul Le Guen ve ekibini gönderilirken alacakları ve tazminatı ödendi mi?

 1. Personelin Ramazan ayında bile ödenmeyen üç ay geriden gelen maaşlar seçimden sonra verildi mi?

 1. Son iki sezonda Bursaspor’u dipten sizi ve yönetiminizi ipten kurtaran Mustafa Er’e Bursaspor’un geleceğine yatırım için Avrupa’da kurs imkânı verilecek mi?

 1. Öz geçmişinde ve kariyerinde Galatasaray kongre üyeliği, GS muhabirliği ve fanatikliği ile ağzı iyi laf yaptığı için tesadüfen yine Galatasaraylı Mehmet Ayan tarafından keşfedilen radyoculuktan başka bir şey olmayan, Ilgaz Çınar’dan ne bekliyorsunuz? Futbol kenti denilen Bursa’ya bu yakışıyor mu?

 1. Sizin Denetim Kurulu Listeniz varken, bağımsız bir denetleme kurulu listesinin sizden bile fazla oy alarak ezici bir çoğunlukla seçilmesini içinize sindiriyor musunuz? Bu konuda ne diyorsunuz?

 1. Samet Aybaba ile anlaştınız. Kişisel olarak inandığım ve Türkiye’de beğendiğim bir Teknik Direktördür. Ancak aynı şekilde kariyer ve oyun kurgusu anlayışı olarak Paul Le Guen’de iyi bir hoca ve karakterli bir insandı. Ona futbolcu alacakları konusunda verdiğiniz sözleri tuttunuz mu? İkinci yarıdaki mutlak düşüşün sebebi nedir?

 1. İki yıllık yönetimden neredeyse yanınızda kimse kalmadı. Son yılınızı son yedeği bile yönetici yaparak götürdünüz. Özellikle son sezonun yıldızı olan kulübü teslim ettiğiniz Parlakay’ınızı neden yine yedeğe attınız? Yoksa muhtemel ilk fireden sonra yine kurtarıcı olarak mı getireceksiniz?

 1. Kişisel kredi kullanıp kulübe finansman sağladığınız konuşuluyor. Bursaspor adına teşekkür ederiz. İddia edildiği gibi bunları Türk Lirası alıp, dövize çevirip kulübe veriyorsanız, faizi düşüldükten sonra Bursaspor’dan kaç lira kazandınız?

 1. Seçimde yanınızda duranların ve desteklerini esirgemeyenlerin bunu istikrar adına yaptıklarına inanıyor musunuz? Siz istikrarlı birisi misiniz?

 1. ABD ye gittiniz mi? Gittiyseniz hangi eyaletlere gittiniz ve ziyaretlerde bulundunuz?

 1. Yeşil Bursa çatır çatır küme düşerken nasıl kurtarırız diye hesap yaptınız mı?

 1. Bursaspor’un ciddi anlamda faizsiz ve geri dönüşsüz kaynağa ihtiyacı var. Bunun için de kentin dinamiklerinin desteği gerekir. Ancak bu işler sadaka gibi para istemekler değil projeler üreterek olur. Siz ve varsa beyin takımınız bu güne kadar kentin enerjisini yükseltecek tek bir proje ürettiniz mi?

 1. Size ‘Başarısız ama iyi insan diyorlar. ’Siz iyi insan mısınız? Personelini Ramazan ayında bile aç bırakan biri sizce iyi insan mıdır?

Biliyorum cevap vermeyecek, hatta okumayacaksınız. Ben sadece tarihe not düşmek adına sordum.

Siz umarım bir gün unutulursunuz. Bursaspor ve sizin adınıza en büyük korkum hep hatırlanmanızdır çünkü hiç iyi bir şey yapmadığınız için gelecekte de yapmayacaksınız ve büyük zararlar bırakma ihtimaliniz iyi insan olma ihtimalinizden çok fazladır.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki SAYGILI
Zeki SAYGILI - 3 yıl Önce

Agzınıza sağlık.Düşüncelerimize tercüman oldunuz.
Sadece Ali Ay sorgulanmamalıdir diye düşünüyorum.Ali Ay baskana destek veren basın ve siyasi ayaklarda en az Ali Ay kadar sorumludurlar.
Kongre uyelerine gelince;uyeler tatli vaadlere inanmıslar ve oy vermislerdir.Ama hepsi hayal kirikligina ugrayacaklardir.
En fazla 4 ay sonra yeni kongreye hazir olalim.
Sevgi ve saygılarımla...

KÂNİ DARCANLI
KÂNİ DARCANLI - 3 yıl Önce

BENDE BİR SIRU SIRUYORUM BİZ SEVDALARI HÂLÂ MÜŞTERİ GÖZÜYLEMİ GÖRÜYORSUNUZ
YIKARIDAKİ SORULARI SADECE

SIRADAKİ HABER