banner2

Saray’da oturup, samanlıkta mutluluk muhabbetinden emekliye 10.19 çıktı

TÜİK Aralık ayı enflasyon verilerine göre, 2018’in ikinci yarısında enflasyon yüzde 10.19 oldu. SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına 2018’in ikinci yarısındaki enflasyon oranında zam yapılacak. Memur maaş ve emeklilerine ise yüzde 10.70 zam yapılacak.

TÜİK Mars’ta ya da Ay’ın karanlık yüzünde yaşadığı için Türkiye’de yanardağ gibi patlayan dövizin erittiği ücretleri ve emekli maaşlarını görememesi doğaldır.

Cumhuriyet Tarihinin ilan edilmemiş en büyük devalüasyonunu yaşayan ülkemin çalışanlarına ve emeklilerine bu zammın hayırlar getirmesini dilerken, bir iki kalem cambazının TUİK verilerine combalak attırıp sandıkta mutlu azınlık olan işçi memur emeklilerin salak yerine koymasının dayanılmaz acısını yaşıyorum.

Bir şey yapacaksanız! Dürüst olun ve bu milletten fedakarlık isteyin ama sizler de saraylarda yatıp, samanlık mutluluğu muhabbeti yapmayın!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Yücer
Faruk Yücer - 3 yıl Önce

Halk kültürü ile entellektüel kültüre vakıf olanların yorumları,teşbihleri , ironik buluşlarının tadına doyum olmuyor.Yazılarınız zevkle takip ediyorum.İnşAllah mesajlar yetimi bulur.