banner2

SERCAN YILDIRIM ‘NEDEN’ BİR EFSANEDİR?

Benim ülkemde futbolun profesyonel dünyası aynen siyasetimiz gibidir ve günlük yaşarız. Dün yoktur, bugün vardır diyerek mazimizden ders alıp geleceği planlamayı düşünmeden günü birlik yaşar gideriz.

Bu durumda başarı, bazen yazı tura parasının dik gelmesi gibi küçük olasılıklar olarak gerçekleşir.

Bursaspor’da efsanelerden söz ederken birkaç isimden bahsedilir. Ardından sosyal medyada yer alan eski fotoğrafların alayına bol keseden efsane kadro damgası vurulur.

Bir takımın yıllar içinde birkaç tane efsane kadrosu ve futbolcuları vardır.

Bunun kriterleri özel kişisel yetenek ve kadronun yaşadığı başarıdır.

Riyal diye bir futbolcuyu yeni nesil pek hatırlamaz ama Bursaspor tarihine kornerden attığı gollerle adını yazdırmıştır.

Mesut Şen, Ersel Altıparmak, Sedat 3 kişisel beceri ustaları olarak efsane olmuşlardır. İçlerinde bir tek Sedat 3 futbol mabedi Wembley Stadına Milli Takım Kaptanı olarak çıkan ve ilk Türkiye Kupasını kaldıran efsane olmuştur.

Son dönemde ise efsane futbolcular dönemi bitmiş ve yerine efsane takım gelerek takım oyunu olan futbolda bir ilk yaşanarak Türkiye Süper Lig şampiyonluğu yaşanmıştır.

Bu şampiyon takımda öne çıkan isimler elbette olmuştur.

Fedakâr Kaptan Ömer Erdoğan, penaltıdan attığı gollerle takımın gol ayağı da olan Kaleci İvankov, Serdar Aziz, Zapatocny, İvan Ergiç, Pablo Batalla, Volkan Şen, Hüseyin Cimşir takım oyununun parlak yıldızları olmuşlardır.

Bir de bunlardan ayrı tuttuğum elbette Sercan Yıldırım’dır.

Volkan Şen ile birlikte genç takımdan gelir gelmez skora katkı yapan özellikle İstanbul takımlarının defansını delik deşik eden bir Sercan Yıldırım vardır.

Şampiyon takımın en etkili forvet oyuncusu olarak İvan Ergiç ve Batalla’nın asistlerine değer katarak Şampiyon Bursaspor’a büyük katkı sağlamıştır.

Milli Takıma da seçilen Sercan Yıldırım Fatih Terim’in gözdesi olarak Bursaspor’a para kazandırarak, Galatasaray’a transfer olmuştur. Genç yaşında şöhret ve başarılı olmanın bedelini bir dönem Afşar aleminin kaşarlı ortamına kapılarak ödemiş ve bir düşüş dönemi yaşamıştır.

Özbeöz Bursa çocuğu olan Sercan Yıldırım’ın Bursa’ya geri dönüşü de özel ve güzel hareketlerle doludur.

Bursa Atatürk Stadında atılan son golün sahibi Sercan Yıldırım’dır.

BŞB Timsah Arena Stadında atılan ilk golün sahibi yine Sercan Yıldırım’dır.

Balık hafızalı olmayanların hatırlayacağı gibi iki sezon önce Trabzon’da idim. Trabzonspor ile kümede kalma maçında 1-0 geride iken oyuna girip oyunun kimyasını değiştiren ve maçı 2-1 kazandıran adam da Sercan Yıldırım’dır.

Bunların hepsinin yanında başarısız Başkan ve Teknik Direktörlerin kendilerini sıyırmak için hedefe koyduğu paratoner de Sercan Yıldırım’dır.

Üç beş yıl sonra Ali Ay ve Parlakay’ları hepimizin bildiği ve yaşadığı gibi güvenilmez başkan olarak tarihte yerini alacaktır ama Sercan Yıldırım’ın yeri kulüp tarihinde ve FSM Bulvarı freskinde efsane olarak yer alacaktır.

Bursaspor’a en çok yakıştırdıklarımdan olan ve iki sezon önce Ali Ay’ın anlaşmaktan tırstığı Samet Aybaba bu efsaneye karşı büyük saygısızlık ve haksızlık yapmıştır.

Kadroda düşünmeyebilir ama bu kadar hizmeti olan adamı hazırlık kampına bile almayarak geleceğini lekelemeye çalışmıştır.

Samet Efendinin bu Başkan ve Yönetime nasıl ve ne kadar sabredeceğini göreceğiz ama benim gözümden de gönlümden de düşmüştür. 

Sercan Yıldırım artık olgun bir kimlikle futbol oynamak istemektedir. Bedava para almak peşinde değildir ama onun geleceğine çelme takanlar hakkımı isterim dediği gün ihanetle suçlarlarsa en büyük hain onlardır.

Sercan Yıldırım'a çöp muamelesi yapanların nasıl çöp olacağını hep birlikte göreceğiz.

Mazisine ve değerlerine sahip çıkmayanlar değersizleşmeye mahkûmdurlar!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Yüksek
Metin Yüksek - 3 yıl Önce

Sercan ile ilgili gorüşlerinize katılıyorum.Yaziniz da harika...