banner2

UMUT ' landık

İç sahadaki Kasımpaşa maçının kaybının telafisi için, bu maç kazanılmalıydı. Evet, ancak hücumda bunca eksiklik varken nasıl olacaktı. 4-6-0 gibi bir dizilişte ve santraforsuz çıkılan maçta çok kötü başlayan Bursaspor, çok az adamla ancak çok verimli gelen Akhisar’dan yediği 2 gol ile geriye düşerken, kapanan Akhisar’ı nasıl açacağız, bu takım yine Sivas maçındaki gibi kötü oynayarak, silinerek mi yenilecek, bu düşük motivasyon neden derken; doğru karar ile Burak Kapacak yerine Umut Nayir’ın oyuna girişi, Tunay’ın harika ortası (pası) ile gelen gol sonunda ilk yarıyı UMUT’lu bitirdik.

2.yarı oyun içinde yapılan bazı düzenlemeler (Saivet’in 8 numaraya gelişi, Lato/Umut Meraş pozisyon değişiklikleri) sonucunda gelen Saivet’in derinlemesine pasına yine çok güzel kaçıp, bitiren Umut Nayir takımı beraberliğe taşırken, rakibi de iyice oyundan düşürdü.

Dalga dalga gelen ataklar, Lato ve Ramazan’ın golleri ile deplasmanda harika bir galibiyet getirdi.

Maçı seyretmeyen birine buraya kadar yazdıklarım çok olumlu görünebilir, ancak kazanırken şunları görmezlikten gelmemeliyiz.

  1. Çok iyi dediğimiz takım savunmamız kolay geçiliyor, savunmada Chedjou/Ertuğrul sol/sağ değişimi kafaları karıştırmış gibi. Okan Kocuk’ta da performans düşüşü var. Savunma 4’lüsü çok daha dikkatli olmalı.
  2. Kırılma anlarında şans da yanımızda idi. Okan’ı geçen 2 top, çizgiden Ertuğrul ve Umut Meraş tarafından kurtarılmasa, sonuç bu mu olurdu?
  3. Badji-Aytaç 6 ve 8; önde 10 numarada Saivet olmadı, olmuyor, olmayacak. Saivet’in iyi olduğu yer 8 numara ve Badji-Saivet birlikte oynamalı. 10 numaralı oyun veya çift santrafor için tekrar düşünülmeli. Umut Nayir-Atanasov veya Umut Nayir-Ali Akman gibi alternatifler düşünülmeli. Aytaç, maç boyunca çok verimsiz idi. Aytaç öne alındıktan sonra da etkisiz göründü.
  4. Hala bu takımda kanat problemi var. Burak Kapacak sağ kanat oynayamıyor. Yeri sağ bek. Kapanan savunma olduğunda, kanatları etkili kullanamıyoruz. Kapanan rakibe karşı kanatta etkili olamayan Burak’ın çıkıp, sağ tarafa Tunay’ın geçmesi doğru karardı.

Saivet’in 10 numara ve Burak’ın sağ kanat oynaması artık hiç düşünülmemeli. Santraforsuz da başlamamalıyız. Bu hataları artık Teknik Yönetimin yapmamasını umuyorum.

Ara Transfer döneminde Yönetimin en büyük ve önemli işi; Yararlanılamayan oyuncuların ciddi maliyetlerinin tamamı veya bir kısmından kurtulup, bu oyuncu grubunu alacaklarını ödeyerek motive etmesidir. Sonra mümkünse 10 numara ve 1 kanat oyuncusu yeterli olacaktır.

Hem Futbol ve hem de Basketbol takımlarında bu hafta maç başlangıçlarında ciddi motivasyon sıkıntısı gördüm. Para alamama kaynaklı mı bilemiyorum, ancak maçın sonunda çok önemli iş yaparak, getirilen ilk deplasman galibiyetinin anlamlı olabilmesi için, İç saha maçlarının devre sonuna kadar mutlaka kazanılması gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Servet KURU
Servet KURU - 3 yıl Önce

Galibiyete rağmen görmemiz gereken eksikliklerimiz var. Teşekkürler.