banner2

Üzerimizde lanet mi VAR? 1-1

Lider Galatasaray’ın uzak ara favori olduğu maça çıkarken, tek dileğim gecenin YEŞİL&BEYAZ olmasıydı. İlk yarıda bütün gol yollarını tıkayarak tek bir pozisyon vermediğimiz gibi kale çizgisinden çıkardıkları topun gol olması hakkımızdı.

Galatasaray’ın ilk 30 dakikada üç sakat vermesi ve kenardan hamle şansını kaybetmesi lehimize oldu. GS lehine olan topun oynanma süresindeki uzak fark, oyunun karşılığı değildi. Bursaspor kalesi sıfır tehlike ile ilk yarıyı bitirdi.

Birinci penaltımızı VAR gibi yediler. Sakho’nun hamle yaptığı topa Maicon dokundu ama infazı N'Diaye yaptı. Hakemin VAR a bile bakmaması canımızı yaktı. Bu penaltı verilmeliydi. 

Fnerbahçe maçı dışında VAR konusunda hep radara yakalandık ama buı sefer radardan Galatasaray kurtuldu.

Orta sahada sarı kartlık faul yapan Ozan'ı hakem görse  ikinci sarıdan takımını 10 kişi bırakacaktı.

İkinci yarıda Bursaspor fırtına gibi girdi. Galatasaray iki pas yapamadan topu geri veriyordu. Gol kokusunun sahayı sardığında ikinci penaltı Lima’ya çalındı. 63’de Aytaç kaçırdığı penaltı sonra Muslera’dan dönen topu kaleye atarak takımını 1-0 öne geçirdi.

Golden sonra her an ikinci  gol gelecek derken, ucuz golleri kaçırmanın bedelini 77’de Eren Derdiyok’un kafası ile ödedi ve durum 1-1 oldu.

Beraberlikten sonra anlamsız panik ile oyun üstünlüğünü maç boyunca ilk kez Galatasaray’a bıraktık ve yenilmekten zor kurtulduk.

Beni en çok üzen ve düşündüren şey bu kadar iyi oyunun karşılığında üç puan alamamamız oldu.

Başımızda kara bulutlar dolaşırken, aldığımız bir puana sevinememek doğru yolda olduğumuzu düşündürürken, topladığımız puanların azlığı gelecek için korkutuyor.

YORUM EKLE