banner2

BTSO’ dan Çakma Nobel Hamlesi…

BTSO’ dan Çakma Nobel Hamlesi…

Dünyanın kabul ettiği prestijli kurumları ve ödülleri vardır. Bu organizasyonlarda karar verici ve jüri olarak yer alan kurum kişilerde özenle seçilir. İçeriğini, kurallarını ve kriterlerini hepimizin bildiği Nobel, Oscar ve Emy Ödülleri bunların başta gelenleridir.

İkinci Dünya ülkelerinde ve Türkiye’de böyle sağlam tabanlı organizasyonlar olmadığı için iyi niyetle başlayan organizasyonlar zaman içinde sulandırılarak kayırmacılık yapılarak önemini yitirirler. Kenan Evren Cuntası döneminde Atatürk Ödülleri kurgulanmış ama ilk ödülü verdikleri Nelson Mandela antidemokratik bir yönetimden verilecek ödülü kabul etmeyince açıklayınca organizasyon ölü doğmuştur.

Bunun yanında Altın Koza, Altın Portakal gibi ödüllerde adalet ve kalite düştükçe konvoylar Nuri Alço ve Tecavüzcü Coşkunlar tarafından ile temsil edilmiştir.

Hak edene değil herkese bir ödül sistemi icat edilerek ‘Yaşam boyu onur ödülü’ gibi ne idüğü belirsiz bir paye yaratılmıştır.

BTSO Türkiye’nin en büyük sanayi ve ekonomi kurumlarından birisidir. Sürekli inovasyon peşinde koşması için genç beyinleri özendirici organizasyonlar yapması gerekirken, yüzde 99 u SGK Kurumundan emekli olmuş kişilerden bir Yüksek İstişare Kurulu oluşturmasının mantığı tektir ve BTSO Başkanının kişisel P&R çalışmasıdır.

Bursa’da işler durma noktasındayken, Bursaspor içinde cehennem ateşi yanarken, Bursa trafiği alt üst olmuşken, şirketlerin üzerine kriz tüneldeki tren gibi gelirken, Mudanya’da 5 bin yıllık tarihin üzerine beton dökülüp çocuk bezi, deterjan satılacakken payeler vermenin anlamsızlığı Yaşam Boyu Onur Ödülünden daha az saçma değildir.

Bursa’yı kurtaracak denilen kurulu kamuoyuna arz ederken kimlerin olmaması kimlerin ilave edilmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarken ilk icraat olarak Bursa'dan kazandıklarının fitresini Bursaspor'a destek olarak vermelerini bekliyoruz.

BTSO YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

İbrahim Burkay Başkanlığındaki BTSO Yüksek İstişare Kurulu Ahmet Özkul, Ali Moral, Cavit Çağlar, Celal Sönmez, Erol Türkün, Faik Çelik, Fatma Durmaz Yılbirlik, Hasan Aslanoba, Hüseyin Özdilek, Mehmet Burkay, Mehmet Celal Gökçen, Muhammed Etkeser, Muharrem Yılmaz, Mustafa Gürses, Nezir Gencer, Oya Coşkunöz Yöney, Ömer Kızıl, Önder Matlı, Sabahattin Gazioğlu, Steven Young ve Yusuf Akkaş.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER