banner2

Bursa’nın Sanat Şövalyesi Şapolyo…

Karikatür, çizme yeteneğinin yanı sıra zekâ, espri, yorum, ters açı bakış ve derin birikim gerektirir ya! Tayfur Şapolyo Usta bunun da üstadıdır.

Bursa’nın Sanat Şövalyesi Şapolyo…

Bursa içinden çıkardığı ulusal hatta uluslararası değerlerle bereketli sanatçı toprağı olmasına rağmen Kültür ve Sanat kenti olmayı bir türlü beceremedi.

Her köşede kültür ve sanat müdürlüklerimiz, belediyelerin ilgili birimleri var ama iş kültür veya sanata gelince içinde Bursa olmayan, iki çalgıcı bir şarkıcı ile geçiştiriveriyoruz özel günlerimizi…

Bestecilerimiz, yazarlarımız, tiyatro ses sanatçılarımız, ressamlarımızı alt alta yazsak sayfalar yetmez ama burası Bursa deyip elimiz böğrümüzde kalıveriyoruz.

Bir tanede kara kaleminin sihirli ucundan sadece suretinizi değil ruhunuzu beyaz kağıda aktaran ve beş dakikada elinize veren bir değerimiz var.

Onun adı Tayfur Şapolyo…

Onun özelliği resmetme yeteneği ile sınırlı değil. Sizi çizerken içine bir tutam zeka, bir tutam hoşgörü ve bir tutam da gülücük koyuyor ve sizi size öyle teslim ediyor…

Karikatür, çizme yeteneğinin yanı sıra zekâ, espri, yorum, ters açı bakış ve derin birikim gerektirir ya!

Tayfur Şapolyo Usta bunun da üstadıdır.

Podyum Park’ta onun konuğu olun beş dakikada sizi size teslim etsin

Sen çok yaşa yalnız Bursa’nın Sanat Şövalyesi

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Görüşen
Ali Görüşen - 2 yıl Önce

Tayfur Şapolyo sınıf arkadaşımdır, kendisi ile her zaman gurur duymuşumdur, gerçek bir usta. Bursa ile yorumlara gelince, isabetli sözler, inşAllah zaman içinde güzel şehrimiz sanatsal açıdan da hakedilen mertebesine ulaşacaktır, temennimiz bu yönde.

SIRADAKİ HABER