banner2

Finalin adı AVRUPA

Finalde mantığım Fransa derken, kalbim Hırvatistan diyor. Kalbimin tercihinin manken kadar güzel Hırvatistan Devlet Başkanı Kolinda Grabar Kitaroviç'in  etkisi olduğunu sanmayın. 4,5 Milyon nüfuslu orta halli Hırvatistan'ın 81 milyonluk Türkiye'ye ders vermesini istiyorum da ondan ötürü...

Finalin adı AVRUPA

2018 Dünya Kupası güzel oyun futbolun uzun vadeli planlama işi olduğunu gösterdi. Gruplar dahil hiçbir maç kolay olmadı. Sadece güçlü mazi sermayelerine güvenen takımlar elekten düştüler.

Gruptan çıkamayan son Dünya Kupası şampiyonu Almanya, çeyrek final yolunda birer birer devrilen herkesin sevgilisi Brezilya, Messi'li Arjantin, Avrupa futbolunun podyumu şampiyon İspanya, Avrupa'nın haşarı çocuğu Portekiz ibret vesikası oldular.

Bütün maçlar güzeldi ve futbol oynamak istedi ile doluydu. Çamura yatan, Brezilyalı Neymar dışında hakeme bakan, zaman çalan futbolcuya rastlamadım. 

Yarı finale kalan dört takım Kupa'nın Avrupa'da kalacağının altını çizdi. Fransa'ya elenen Belçika ya da Hırvatiastan'a kaybeden İngiltere'nin finali hak etmediğini kimse söyleyemez. 

Biz olsaydık ne olurdu bile demek anlamsız olur. Biz proje nedir bilmeyen, altyapıyı kanalizasyon zanneden çakma imparatorların peşinde koşarak yıllarımızı heba ediyoruz. Takımlarımız ya emekli cenneti oldu. Sanki çok zenginiz de çöplere servet ödeyip gönderiyoruz. Bizim bu kafa ile böylesine dev organizasyonlarda yer almamız bu sene de başarı ile maç yöneten Cüneyt Çakır'ın orta sahada attığı yazı tura parasının dik gelmesi ile mümkün olur.

O da 30 senede bir ya olur ya olmaz.

Finalde mantığım Fransa derken, kalbim Hırvatistan diyor.

Kalbimin tercihinin manken kadar güzel Hırvatistan Devlet Başkanı Kolinda Grabar Kitaroviç'in  etkisi olduğunu sanmayın. 4,5 Milyon nüfuslu orta halli Hırvatistan'ın 81 milyonluk Türkiye'ye ders vermesini istiyorum da ondan ötürü...

2018 Dünya Kupası güzel futbol ve proje takımlarının başarısı ile anılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER