banner2

Kurnazlar neden Bursa’yı seçiyorlar?

Bursa'yı Dombili Mehmetlerden kurtarmazsak, yenileri geliyor

Kurnazlar neden Bursa’yı seçiyorlar?

Bursa’nın siyasi, ekonomik iklimi ve vatandaş profili tarih boyunca üç kağıtçıları, dolandırıcıları cezbetmiştir.

Bir zamanlar Tekstil Üretim Cenneti Olan Bursa’nın, kendi üretimlerini pazarlama kabiliyeti olmayınca, ürettiklerini ambarlarla İstanbul’a gönderir, Cuma günleri de tahsilat için İstanbul seferine çıkardı. Malın durumuna göre Cuma günleri Aksaray, Sultan Hamam, Yeşildirek, Merter, Şişli Osmanbey’de gezerken en az üç Bursalı ile karşılaşırdınız.Cuma akşamı vapurda çoğu vadeli çek olan tahsilat hesapları yapılırdı. Ertesi Cuma aynı seferler tekrarlanır ama bu kez dönen çeklere daha kısa vadeli çekler alınarak devran dönerdi.

Bursa o dönemler kayıtsız, kuyutsuz ve dahi elbette faturasız vadeli çek cennetiydi ama İstanbul’daki müşteri patladı mı? Bursa’da bomba patlardı.

Birçok tekstilcinin zengin yatıp, beş parasız üstelik bir kamyon borçla uyandığına tanık olmuştuk.

Her yıl tekrarlanan patlamalara Bursalı Tekstilci de alıştığı için yeni kurbanlar hep olurdu.

Rüyakent diye bir İnşaat Organizasyonu Bursa’yı soyup soğana çevirdi. Bırakın üretimi daireleri temelden satarken bile aynı daireyi yirmi kişiye satarak ve temel atıp kaçarak büyük vurgun yapmıştı.

Son yılların en komik vurgunu ise tipine baksanız park etmesi için arabanızı teslim etmeyeceğiniz Dombili Mehmet, ÇİFTLİKBANK yalanı ile milyonlarca dolar toplayarak, Uruguay’a sürekli bahar yaşamak için kaçmıştı.

Bunların yanında küçüklü büyüklü birçok vakalar da oldu ama son vurgun hamlesi her türlü edep ve hayadan yoksun olarak tecelli etti.

BTSO nun organize ettiği TEKNOSAB dan yer kiralayan bir kurnaz yerli ve milli ANAKART ürettiğini iddia ediyor ve devletimin en güvenilir olduğu ifade edilen resmi haber ajansına röportaj veriyor ve haberi servis ediliyor.

Türkiye’nin geleceğinin Yazılımda olduğu gerçeğinin vurgulandığı, ABD yazılım ve donanım ürünlerine tepkinin oluştuğu bir dönemde kulağa hoş gelen bu haber gerçek algısıyla bültenlerde yer alıyor.

Ama inananlar, Çin merkezli ana kart üreticisi Dianjitek firmasının 'ITX-K37X67 V1.4' model ana kartıyla birebir aynı tasarıma sahip olduğu ortaya çıktı. Ürünü ve türevlerini Çin merkezli e-ticaret sitelerinden satın almak mümkün olduğu gerçeği ile sarsılıyor.

Bu adam kimin adamıdır?

BTSO da buna çanak tutan kimdir?

Bu adama TEKNOSAB’ da yer alması için kim ya da kimler destek olmuştur.

Kendi ifadesine göre Bakanlıktan destek almışlarsa, arada kim vardır.

Eyyy! Bursa’yı soymaya bıkmayanlar…

Bu konu milli bir davadır ve gerçek yazılımlı üretim yapan firmalara vurulan büyük bir darbedir.

Bursa İş Dünyası ve Halkı bu konuyu sonuna kadar takip etmelidir.

Biz bu kadar salak mıyız ki her gelen bizi çarpıyor?

Yoksa kurnazlar içimizde mi?

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şefik kar
Şefik kar - 3 yıl Önce

Tespitlerinizden dolayı sizler tebrik ediyorum saygılarımla

SIRADAKİ HABER