banner2

Sol şeritte harika ikili....

119 km koşan takım, bir de yaratıcı bir 10 numaraya ve iyi bir kanat oyuncusuna sahip olsa, kim bilir neler yapar diye düşündürmeye devam ediyor.

Ligi rahat götürmek ve Hedefli bir takım olmak istiyorsak, iç sahadaki bütün maçları kazanmalıyız.

Bu düşünce ile başlanan BB Erzurumspor maçında, Ertuğrul’un yokluğunda, kadroda olan Vergini herkeste ciddi soru işareti yaratmasına karşın, araya atılan bir pozisyonda yavaş kaldıktan sonra maç içinde kendine gelip, daha iyi oynadı.

Orta sahamızın, kolay geçit vermeyen ancak bir o kadar da yaratıcılıktan uzak görüntüsü ile biz nasıl gol atacağız derken, Umut Meraş YOK’tan VAR etti ve 1-0 öne geçirdi. İlk yarının son dakikasında yenilen golde sağ tarafımızdan yapılan yavaş ve pek de yüksek olmayan ortaya birçok kişi gibi, bende Okan Kocuk’un çıkmamasına ve topa müdahale etmemesine şaşırırken, topu kalemizde görüverdik.

Okan’ın Kasımpaşa maçında uzaktan yediği gol sonrasındaki özgüven kaybı devam ediyor. Topu izleme, yan topa çıkma gibi konularda problem yaşarken, karşıdan gelen toplarda ise başarılı idi. Acaba Muhammed Şengezer’e şans tanınsa ve Okan biraz dinlense mi?

Barış’ın sakatlanıp çıkması ile oyuna giren Burak Kapacak, benim yerim sağ kanat değil, ama sağ bekte hem gider- hem gelirim ve benim yerim burası dedirtti. Bravo Burak. Aynen devam.

Asıl tebriklerimi sona/sol kanada sakladım. Sol tarafımız takımın lokomotifi oldu. Birbirini destekleyen, bir Latovlevici önde, bir Umut Meraş önde oynarak, oyun içinde aktif dinlenme de yapan bu ikili, hepimizi mutlu etmeye devam ediyor. Aman ne olur, Umut Meraş/Latovlevici Harika İkilisini devre arasında herhangibir teklif karşısında satarak bozmayın.

Antalya maçında Aytaç’ın yokluğunda bakalım Saivet 8 numaraya gelip, 10 numarada Atanasov mu oynayacak, yoksa bugün varlık gösteremeyen Tunay 10 numara, girdikten sonra etkili olan Lima sağ kanatta mı olacak. Ne olursa olsun, bu takım ve Samet Hoca tebrikleri hak ediyor.

Geçen hafta da yazdığım gibi, Yönetimin öncelikle bu oyuncu grubunu memnun etmesi, sonrasında faydalanılamayan ve huzuru bozma potansiyeli olan oyuncularla yolları ayırıp, mümkünse elde edebilecek bir para tasarrufu ile bir 10 numara ve bir Kanat oyuncusu alması halinde, 2.yarı Avrupa hedefli bir takımı sahada görebiliriz ve ne kadar güzeldir ki, bu takımda birçok Bursaspor altyapısından yetişmiş gencimiz var.

YORUM EKLE
YORUMLAR
servet kuru
servet kuru - 2 yıl Önce

Tebrikler güzel ve doğru tesbitler. Herşeye rağmen 3 puan iyi, diye eksiklik yada yanlışları görmezsek olmaz.